یادداشت

ایا در شرایط کنونی دستور قرنطینه کامل و خانگی شهر ها( جهت جلوگیری از انتشار هر چه بیشتر کووید ۱۹) میتواند کارایی داشته باشد؟

نظرات نویسندگان مهمان لزوما بازتاب دهنده نگاه صدای پزشکان نیست

بنظر و با توجه به جمیع اطلاعات موثق و رسمی و غیر رسمی حاصل شده از مجاری مختلف و گسترش بسیار زیاد ویروس کووید ۱۹ در استان های مختلف کشور و در نظر داشتن امکانات واقعی کشور در جهت تامین نیازهای اولیه خانوار های قرنطینه شده….گزینه قرنطینه کامل شهری چندان منطقی نخواهد بود چه انکه بدانیم در حال حاضر این توانایی تامین در کشور ما وجود ندارد و با این حجم از گسترش بیماری سود چندانی هم ندارد….. قرنطینه درست و قابلیت اجرایی میداشت اگر از همان ابتدا با قدرت در راس اقدامات عملیاتی قرار میگرفت….اما راه حل جایگزین چیست؟؟

الف: اعلام تعطیلی تمام مراکز دولتی و خصوصی اعم از ادارات و مراکز اموزشی و دانشگاها و مال های بزرگ و رستوران ها و سینماها و ………

تنها مراکزی که باید به فعالیت و خدمت رسانی ادامه دهند: بیمارستان ها….اورژانس….کلانتری ها…..داروخانه ها….فروشگاهای مواد مصرفی و خوراکی مثل رفاه و کوروش و شهروند و سوپر مارکت ها و از هر بانک چند شعبه مشخص و اتش نشانی و …..

ب:بستن ورودی و خروجی شهر ها به جهت جلوگیری از مسافرت ها

بدین ترتیب بدون نیاز به قرنطینه خانگی که نه امکانش هست و نه در شرایط کنونی سود چندانی دارد میتوان از گسترش هر چه بیشتر بیماری جلوگیری کرد و سرعت گسترش را تا حد امکان کاهش داد

درباره نویسنده

پیمان کمالی حکیم

پیمان کمالی حکیم دانش اموخته پزشکی عمومی MD-MPH و تخصص رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7