یادداشت

در نقدِ نقدِ وزیر بهداشت

نظرات نویسندگان مهمان لزوما بازتاب دهنده نگاه صدای پزشکان نیست

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ :
به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی با حضور در دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) اظهار کرد: دهه فجر ان‌شاءالله پایان اپیدمی کرونا در کشور خواهد بود و تا دهه فجر، تزریق دو نوبت واکسن کرونا و دوز بوستر (تقویتی) انجام خواهد شد.

این جمله وزیر بهداشت اخیرا بازنشر شده و مورد انتقادات فراوانی قرار گرفته است. اصلی ترین انتقادی که می توان به این گفته داشت این است که صحبت کردن در مورد این بیماری با این میزان از قاطعیت به لحاظ علمی کار درستی نیست و از طرف دیگر ارتباط دادن آن به یک اتفاق تاریخی ، حساسیت ها را دو چندان می کند. شاید گفته شود منظور وزیر بُعد زمانی قضیه بوده است که البته قابل قبول نیست چون در آن صورت می توانست بگوید پایان کرونا همزمان است با اواسط بهمن. به احتمال زیاد هدف وزیر ، ایجاد یک ارتباط سمبلیک بین واکسیناسیون گسترده به عنوان دستاورد دولت و جشن پیروزی انقلاب بوده است. شاید اگر این پیوند نمادین در جمله ایشان مستتر نبود ، حجم انتقادها هم به این شکل نبود. باری ، در حال حاضر هدف این یادداشت تکرار مکررات نیست بلکه روی سخنش با منتقدان است. عده ای گویا خیلی خوشحال هستند که این پیش بینی جناب وزیر کاملا معکوس شده و اکنون ایران وارد پیک ششم بیماری شده است. معمولا این شیوه نقد بیرحمانه و به استهزا کشیدن طرف مقابل با هدف تخریب شخصیت وی مشخصه اصلی یک سری رسانه های قلم به مزد و سربازان کم هوش لشگر سایبری است. اما این که افراد و شخصیت های برجسته اصلاح طلب که همواره خود را به عنوان منتقد منطقی حکومت معرفی می کنند نیز به همین شیوه نازل و نخ نما شده متوسل شوند دیگر نوبر است . البته نوبر هم نیست ، سال هاست جناحین اصلی کشور به جز رد نظرات طرف مقابل و بیان دیدگاه های سلبی ، خلاقیتی از خود نشان نداده و همواره مترصد مچ گیری از طرف مقابل هستند. در هر صورت این داستان هم به دست فراموشی سپرده خواهد شد و در انتها ما می مانیم و نظرات شبه علمی و نقدهای صد من یک غاز و حکایت شماره ۱۲ در فوائد خاموشی گلستان سعدی.

درباره نویسنده

سوران امین‌زاده

چشم پزشک
دانش آموخته دانشگاه تهران

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین نظر
جدیدترین نظر نظر با بالاترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
حسین
حسین
1 سال قبل

من یک پزشکم همه مردم بدانند مرگ مهسا امینی در سن ۲۲سالگی در اثر سکته اتفاق افتاده است سکته در سنین پایین تر از چهل سالگی فقط در اثر واکسن است بنابراین علت فوت مهسا چنددوز واکسن اجباری بوده است نه ضربه پلیس و لذا مسئولان گشت ارشاد مقصر نیستند آقای عین الهی و وزارت بهداشت مقصر است ( البته با توجه چیپ گذاری در واکسن ها ممکن است مهسا را از طریق امواج ۵جی بصورت کنترل شده کشته باشند)

Powered by Themes24x7