اقتصاد سلامت

خط تولید اشک مصنوعی با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

خط تولید اشک مصنوعی یک بار مصرف  با نام ” sinalone ” با حضور وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ” وب دا” وزیر بهداشت ،شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح خط تولید اشک مصنوعی در شرکت سینادارو اظهار داشت: خوشبختانه موفق شدیم تا از اشک مصنوعی به عنوان داروی یکبار مصرف در چشم پزشکی رونمایی کنیم.

دکتر حسن هاشمی با بیان اینکه پیش تر نیازمند واردات اشک مصنوعی بودیم، گفت: : اشک مصنوعی یک بار مصرف در چشم پزشکی کاربرد زیادی دارد که پیش تر ناچار به واردات این محصول بودیم، ضمن اینکه  در حال حاضر محصول تولیدی داخل، کیفیت بالایی داشته و کاملا با نمونه خارجی قابل رقابت است.

وی ابراز امیدواری کرد بتوان مقدار واردات این دارو را کاهش داد زیرا کیفیت اشک مصنوعی تولید شده در داخل کشور قابل رقابت با محصولات دیگر بوده و به درمان بیماری های چشمی کمک خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: انشاءالله شرکت های دیگر نیز در عرصه تولید این محصول ورود می کنند تا علاوه بر رقابت، در بحث کیفیت نیز شاهد کاهش هزینه ها باشیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: در راستای اقتصاد مقاومتی علاوه بر تامین نیاز داخل به اشک مصنوعی باید به حوزه صادرات نیز وارد شویم تا به جای فرستادن پول به خارج از کشور به کشور ارز وارد کنیم.

گفتنی است در مراسم افتتاح خط تولید اشک مصنوعی که معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند، در خصوص ویژگی های این محصول عنوان شدکه اشک مصنوعی تولید داخل کاملا با نمونه خارجی قابل رقابت بوده و قیمت نمونه داخلی آن ۳۳ درصد ارزانتر از نوع خارجی است.

این محصول دارویی که تولید آن ۲۰ ماه طول کشیده است برای بیمارانی کاربرد دارد که دچار خشکی چشم هستند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7