نظام سلامت

طرح ادغام طب سنتی در نظام بهداشت و ‌درمان به صورت پایلوت در فسا اجرا شد‎

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری آنا، معاون طب سنتی وزارت بهداشت گفت: اگر آموزه‌ها و تدابیر حفظ سلامتی با نگاه طب سنتی را در آموزه‎های بهورزی و سیستم شبکه‎های بهداشت و درمان بکار ببندیم در ارتقای سلامت بسیار کمک کننده خواهد بود.
محمود خدادوست در خصوص اجرای پایلوت طرح ادغام خدمات طب سنتی در نظام شبکه بهداشت و درمان کشور در شهرستان فسا افزود: وظیفه و پیام اصلی طب سنتی ایرانی یا طب ایرانی، حفظ تندرستی مردم است.
وی با بیان اینکه آموزه ها و تدابیر طب سنتی هیچگونه تناقضی با طب رایج امروزی ما ندارد، گفت: اگر دانش و تدابیر طب سنتی را به همراه آموزش طب رایج به بهورزان و کارشناسان و کاردانان شبکه های بهداشت و درمان ارائه دهیم قاعدتاً چون در باور و فرهنگ مردم ریشه دارد و دارای ظرفیت پذیرش و مقبولیت بالایی است، می تواند به ارتقای سلامت جامعه کمک کند.
معاون طب سنتی وزیر بهداشت افزود: با آمادگی هیات رئیسه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی فسا، پایلوت این طرح را در شهرستان فسا اجرا و سعی می کنیم که تدابیر و آموزه های طب سنتی را که قابلیت ارائه در سطوح مختلف از جمله بهورزی، کارشناسان مراکز بهداشتی درمانی و پزشکان خانواده را دارد با ارائه بسته های آموزشی و آموزش های آبشاری به اجرا برسانیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7