دانش آموختگان

پیام اینستاگرامی وزیر بهداشت پس از قتل پزشک اردبیلی / طرح برخی شایعات چیزی جز “قتل اخلاق” نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صفحه اینستاگرام خود، با انتشار تصویری از پزشک فوت شده اردبیلی، ضمن تسلیت این ضایعه، از پیگیری های وزارت بهداشت در این باره خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان، دکتر سید حسن هاشمی در زیر تصویری که مشاهده می کنید، نوشته است؛

«

این تصویر غم انگیز، در یکی از گروه های اجتماعی مربوط به همکاران پزشک منتشر شده بود. خبر درگذشت همکارمان، دکتر اصغر پیرزاده، به اندازه کافی تاسفبار هست. چه برسد که این اتفاق، به دست جوانی بیست و چند ساله افتاده و…

تا وقتی روابط اجتماعی نظام مند و مبتنی بر گفتگو شکل نگیرد، خشونت جای منطق می نشیند و آنگاه باید نگران بود که چنین فجایع تاثر برانگیزی، تکرار شود.

این حادثه تلخ و غیر انسانی که باید تقبیح شود، یک زنگ خطر جدی است. اما فراموش نکنیم که این حادثه، نتیجه بی توجهی به زنگ خطرهای جدی فراوانی است که چه بسا همه ما به آن کم توجه بوده ایم. اخلاق که بر زمین افتد، خشونت قد می کشد.

ربط دادن حادثه به فرایند حرفه ای “بیمار – پزشک” و توسعه یک درگیری شخصی (بنا به اظهارات دادستان محترم) به ناهنجاری صنفی و عمومی نیز چیزی جز “قتل اخلاق” نیست.

بعد از این حادثه تاسف بار، قضاوت شتاب زده برخی اشخاص و گروه ها؛ طرح شایعاتی که ممکن است رسیدگی را از روال قانونی و مسیر حقیقت منحرف کند، ربط دادن حادثه به فرایند حرفه ای “بیمار – پزشک” و توسعه یک درگیری شخصی (بنا به اظهارات دادستان محترم) به ناهنجاری صنفی و عمومی نیز چیزی جز “قتل اخلاق” نیست.
یقین دارم همکاران فهیم من که درد را خوب می شناسند، در تشخیص ریشه های این بلیه اجتماعی نیز به خطا نمی روند.

ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم دکتر پیر زاده، همکاران و دوستان ایشان و همه پزشکان خدوم این مرز و بوم، به اطلاع می رسانم تیم بازرسی وزارت بهداشت برای پیگیری ماجرا هم اکنون در اردبیل حاضر است و مقرر شده در اسرع وقت، گزارش کامل را به من ارائه کنند.

»

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "پیام اینستاگرامی وزیر بهداشت پس از قتل پزشک اردبیلی / طرح برخی شایعات چیزی جز “قتل اخلاق” نیست"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
دکتر غفاری
Guest
وزیر محترم بهداشت جناب آقاى دکتر هاشمی حتما حضرتعالى از اولین نفراتى بودید که از واقعه قتل پزشک فوق تخصص در اردبیل آگاه شدید و صد البته از همه نگران تر. براى بنده به عنوان یک پزشک چگونگى ماجرا کوچکترین اهمیتى ندارد. قطعا همانگونه که امر فرمودید گوش به شایعات نداده و هر آنچه که شما و مسئولین دیگر خواهید گفت را باور خواهم کرد. فقط امیدوارم انگیزه قتل را ناموسى عنوان نکنید؛ نه به خاطر پزشک از دست رفته بلکه به خاطر خودتان. چون تکرار حوادثى از این دست براى مدت کوتاهى دست وزارتخانه شما را تا جایگزینى پزشک… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7