دانش آموختگان

بررسی‌های تیم بازرسی وزارت بهداشت درخصوص حادثه اردبیل اعلام شد: قتل پزشک اردبیلی به دلیل مسائل پزشکی و درمانی نبوده است

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات که از طرف وزارت بهداشت برای بررسی موضوع فوت پزشک اردبیلی عازم این شهر شده بود، نتایج بررسی‌های تیم بازرسی وزارت بهداشت درخصوص این حادثه را اعلام کرد.

صدای پزشکان تلاش می کند اخبار مربوط به این حادثه ناگوار را بدون جهت گیری و به دور از هرگونه افراط و تفریط منعکس کند. به گزارش  صدای پزشکان به نقل از وب‌دا، دکتر سیدسجاد رضوی درخصوص فوت دکتر اصغر پیرزاده، متخصص داخلی و فوق تخصص خون و سرطان در اردبیل اظهار داشت: در همان ساعات اولیه وقوع حادثه، بررسی‌ها از سوی مقامات قضایی آغاز شد.

وی با بیان این که فردی که دکتر پیرزاده را به قتل رسانده‌است، جوان حدود ۲۲ ساله و دانشجوی رشته زبان دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: بررسی‌های صورت گرفته از طریق دانشگاه علوم پزشکی‌، کلینیک‌ها و تمام مراکزی که مرحوم دکتر پیرزاده با آنها همکاری داشت، نشان داد که نه خود قاتل و نه هیچیک از بستگان این فرد، بیمار این پزشک نبوده و موضوع این حادثه به هیچ عنوان به دلیل مسائل پزشکی و درمانی نبوده است.

دکتر رضوی با بیان این که محل حادثه نیز در منزلی شخصی اتفاق افتاده است، گفت: پس از تماس تلفنی با ۱۱۵ در مورد این حادثه بلافاصله آمبولانس اورژانس به محل حادثه اعزام می‌شود و وی را به بیمارستان منتقل می‌کنند.

دکتر رضوی، با بیان این که مرحوم دکتر اصغر پیرزاده تنها پزشک فوق تخصص خون و سرطان اردبیل و از پزشکان خوشنام این شهر بوده است، گفت: او رابطه بسیار خوبی با بیماران خود داشته است و یکی از بستگان نزدیک این پزشک نیز از نیروهای خدوم  دانشگاه است  و در ایجاد و راه‌اندازی بخش خون این استان نقش فعال و تاثیرگذاری داشته‌اند.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت ضمن تسلیت به جامعه پزشکی، خانواده این پزشک و مردم استان اردبیل اظهار داشت: اصولاً مردم اردبیل پزشک دوست هستند و برای پزشکان احترام زیادی قائل هستند و در مراسم تشییع پیکر این پزشک نیز حضور گسترده داشتند.

وی یادآور شد: فقدان این پزشک متعهد ضایعه‌ای برای جامعه پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و مردم اردبیل است.

دکتر رضوی با تاکید بر این که قوه قضاییه به طور جدی این قضیه را پی‌گیری می‌نماید گفت: متاسفانه شایعات فراوانی درخصوص این حادثه و انگیزه‌های این قتل در فضاهای مجازی منتشر شده است که فقط از روی حدس و گمان بوده است و این گونه شایعات به هیچ عنوان صحت ندارد.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت تأکید کرد: دامن زدن به این گونه شایعات کوچکترین کمکی در این مورد نمی‌کند و فقط در بررسی پرونده حاشیه ایجاد می‌کند و باعث مخدوش شدن رابطه پزشک و بیمار در جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: از عموم هم‌وطنان و رسانه‌ها درخواست داریم که اجازه دهند پرونده این موضوع روال قانونی و قضایی خود را طی کند.

دکتر رضوی با بیان این که شخص وزیر بهداشت نیز دستور پی‌گیری موضوع را صادر کرده‌اند، گفت:  وظیفه داریم این موضوع را بدون اغماض پی‌گیری کنیم و به محض روشن شدن ابعاد بیشتر این موضوع، نتیجه را به هم‌وطنان اعلام خواهیم کرد./

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

3 نظر برای مطلب "بررسی‌های تیم بازرسی وزارت بهداشت درخصوص حادثه اردبیل اعلام شد: قتل پزشک اردبیلی به دلیل مسائل پزشکی و درمانی نبوده است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
پزشک
Guest
????? ﺩﻳﺸﺐ ﺍﺧﺒﺎﺭ ۲۰:۳۰ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺣﺪ ﻳﻚ ﺩﻗﻴﻘﻪ ﻭ ﺳﻲ ﺛﺎﻧﻴﻪ ﺑﻪ ﻛﺸﺘﻪ ﺷﺪﻥ ﭘﺰﺷﻚ ﻧﮕﻮﻥ ﺑﺨﺖ ﺍﺧﺘﺼﺎﺹ ﺩﺍﺩ ﺍﻭﻧﻬﻢ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻳﻦ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺗﻜﺬﻳﺐ ﻛﻨﻦ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻗﺘﻞ ﺑﻪ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﭘﺰﺷﻚ ﻭ ﺑﻴﻤﺎﺭ ﺭﻭ. ﻫﻤﻴﻦ. ﻧﻪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺍﻱ ﺑﺎ ﺑﺴﺘﮕﺎﻧﺶ ﻭ ﻧﻪ ﻫﻤﻜﺎﺭﺍﻧﺶ ﻭ ﻧﻪ ﺣﺘﻲ ﺫﻛﺮ ﺭﺯﻭﻣﻪ ﺍﻱ ﺍﺯ ﺯﺣﻤﺎﺗﺶ. ﺑﻌﺪ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎﻱ ﻫﻤﻴﻦ ﺑﺨﺶ ﺧﺒﺮﻱ ﭘﻨﺞ ﺩﻗﻴﻘﻪ ﺭﺍ ﺍﺧﺘﺼﺎﺹ ﺩﺍﺩﻧﺪ ﺑﻪ ﻳﻚ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﻩ ﭘﺎﭖ ﻛﻪ ﻋﻤﻞ ﺭﺯﻛﺸﻦ ﺗﻮﻣﻮﺭ ﻣﻐﺰﻱ ﻛﺮﺩﻩ ﻭ ﻫﻨﻮﺯ ﺑﻪ ﻫﻮﺵ ﻧﻴﻮﻣﺪﻩ. ﺑﺎ ﻛﻠﻲ ﺁﺏ ﻭ ﺗﺎﺏ ﻛﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﻠﺖ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺍﻳﺸﻮﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺑﺎ ﭘﺪﺭﺵ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻛﺮﺩﻧﺪ ﺑﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﺶ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻛﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺣﺘﻲ ﺗﺎﺭﻳﺨﭽﻪ… بیشتر
Pezeshk e irani
Guest
به نظر میاد به خاطر هجمه به سمت اقای وزیر ماست مالیزیشن شدت بیشتری خواهد گرفت… یکی ازدوستان در استان اردبیل گفتند قرار بوده فردا درمانگاه های بیمارستانشان تعطیل بشه که رییس بیمارستان گفتن قضیه رو سیاسی نکنید و درمانگاه دایر شود… از برادر اقای دکتر هم خواستند که در شبکه استانی مردم را به ارامش و پرهیز از شایعات دعوت کنند و بگن اجازه بدن دادستانی پیگیر علت قتل باشه.. هر اتفاقی بیفته غم ما در از دست دادن همکار فوق تخصص مون که سرمایه علمی این کشور بودند کم نخواهد شد و حقیقت را انطور که هست خواهیم… بیشتر
آرش
Guest

دوست و همکار من در اردبیل ارتوپد ضریب کاست…دقایقی قبل با ایشون صحبت کردم…علاوه بر تایید ضمنی حادثه چند نکته ی جدید رو گفت که بسیار زجر اورتره:
۱_فضا در دانشگاه اردبیل امنیتی شده.
۲_به پزشکان گفته شده تردد بی دلیل در شهر نداشته باشند.
۳_قاتل همدست داشته…نقشه ای قبلی کشیده بودند برای قتل پزشک که از دید خودشون قاتل بیمارشون بوده… دکتر را به خانه ای میکشند و بر سرش میریزند…چاقو فقط به قلب نخورده،بلکه قضیه سلاخی پزشک است…اندامهای تحتانی تکه تکه شده بوده…

wpDiscuz
Powered by Themes24x7