اقتصاد سلامت سیاست گذاری سلامت

مدیر کل WHO: آنچه که ما در ارزیابی خود از طرح تحول سلامت در ایران دیدیم، ایجاد اصلاحات در حوزه سلامت است

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در نشست تخصصی ارزیابی بین المللی طرح تحول سلامت، یکی از وظایف مهم روسای دانشگاه های علوم پزشکی را اجرای درست برنامه تحول نظام سلامت بیان کرد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا، دکتر مارگارت چان در نشست تخصصی ارزیابی بین المللی طرح تحول سلامت که با حضور وزیر بهداشت کشورمان، معاونین این وزارتخانه و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد، گفت: برخی از کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت، به دلیل اینکه عدالت محور هستند، اصلاحاتی در نظام سلامتشان با هدف افزایش دسترسی به خدمات سلامت صورت داده اند.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت ضمن اشاره به سخنان رییس جمهور کشورمان مبنی بر این که دولت در خدمت مردم است، خاطرنشان کرد: در واقع حوزه سلامت برای دولت ایران به عنوان یک اصل و اولویت مهم شناخته شده است که در این راستا تلاش می شود تا سلامت مردم ارتقا یابد.

دکتر چان افزود: آنچه که ما در ارزیابی خود از طرح تحول سلامت در ایران دیدیم، ایجاد اصلاحات در حوزه سلامت است که بسیار خوب و تاثیر گذار بوده است.

وی افزود: اجرای طرح تحول سلامت و ایجاد اصلاحات در این حوزه، ارتقای حوزه بهداشت و سلامت را به دنبال داشته است.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در ادامه، یکی از وظایف مهم روسای دانشگاه های علوم پزشکی را اجرای درست برنامه تحول نظام سلامت بیان کرد و گفت: اجرای خوب یک برنامه اصلاحاتی نیاز به چارچوب، مقررات و منابع دارد که تمام اینها را وزیر بهداشت ایران در اختیار روسای دانشگاه ها گذاشته است.

اجرای طرح تحول سلامت و ایجاد اصلاحات در این حوزه، ارتقای حوزه بهداشت و سلامت را به دنبال داشته است

دکتر چان ادامه داد: البته در هیچ کشوری اعتبارات و منابع مالی نامحدود نیست و با مدیریت صحیح می توان اعتبارات را اداره و در اختیار داشت.

وی همچنین با اشاره به موفقیت مراکز بهداشتی و درمانی ایران در ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به مردم، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، ارائه خدمات این مراکز در مناطق حاشیه نشین شهری و شهرها، ارتقاء یافته است.

سفر آتی مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در دو سال آینده به کشور

دکتر چان در پایان از سفر مجدد خود به ایران در دو سال آینده به منظور ارزیابی مجدد عملکرد برنامه تحول نظام سلامت خبر داد و گفت: سازمان جهانی بهداشت و دفتر منطقه مدیترانه شرقی تجارب مختلفی از نظام های بهداشتی  و درمانی کشورها دارند که می توانیم این تجارب را با جمهوری اسلامی ایران تبادل کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7