دانش آموختگان

نامه انجمن جراحان عمومی استان فارس به رئیس دادگستری این استان در مورد بازداشت جراح نورآباد

صدای پزشکان: به دنبال بازداشت غیر اصولى جراح عمومی بیمارستان نورآباد ممسنی به دلیل اعتراض به یک مقام قضایى مبنی بر دخالت در امور پزشکی، انجمن جراحان عمومی استان فارس نامه ای خطاب به ریاست دادگستری این استاد نوشتند که متن آن به شرح زیر است:

به نام خدا
ریاست محترم دادگستری استان فارس
با سلام و احترام

در روز یکشنبه ۴/۵/۹۴ هنگامی که خانم دکتر فروغ رزمجویی جراح عمومی بیمارستان نورآباد ممسنی مشغول ویزیت بیماران در اورژانس آن بیمارستان بوده اند به دستور قاضی آن شهر دستگیر و توسط کلانتری به وی دستبند زده شده و بازداشت می شود.
موضوع از این قرار بوده است که این جراح مودب و خدوم در حال انجام کارهای لازم بر روی یک بیمار چاقو خورده بوده است که یک نفر که بعدا معلوم می شود قاضی بوده به ایشان اهانت کرده و خواهان ویزیت بیمار می شود، که خانم دکتر در جواب می گوید که من مشغول انجام کارهای لازم برای بیمارم هستم و شما دخالت نکنید. فرد مزبور اورژانس را ترک و پس از مدت کوتاهی مأمورین کلانتری به دستور وی جهت بازداشت خانم دکتر مراجعه و وی را به کلانتری می برند.
این موضوع با عکس العمل همکاران پزشک و کادر درمانی در آن جا روبرو و کلیه فعالیت های غیر اورژانس را برای بیماران تعطیل می کنند.
سؤال جامعه پزشکی از مسئولین محترم قضا این است که آیا هر فردی صلاحیت دارد پزشکی را در حین انجام وظیفه بازداشت کند؟ آیا هر فردی که لباس مقدس قضاوت را بر تن دارد مجاز است برای افراد خودی و آشنا خواسته های نابجا داشته و باعث تضییع حقوق دیگر بیماران شود و در صورتی که به او جواب منفی داده شود حکم بازداشت پزشک را صادر کند؟
انجمن جراحان عمومی فارس ضمن قدردانی از قضات فهیم و پر تلاش این مملکت و دعای خیر برای آنها از آن مقام محترم درخواست دارد که هر چه سریعتر موضوع را مورد بررسی قرار داده و فرد سواستفاده کننده از مقام قضایی را تنبیه و از مقام خود برکنار نمایید. در غیر این صورت به دلیل نبود امنیت شغلی مجبوریم فعالیت غیر اورژانس را برای بیماران ترک کرده تا جایگاه هرکس در رابطه با انجام وظیفه اش مشخص گردد.

هیأت مدیره انجمن جراحان عمومی فارس

رونوشت: ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز
معاونت محترم درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
ریاست محترم سازمان نظام پزشکی فارس
ریاست محترم جامعه جراحان ایران
کلیه جراحان عمومی فارس

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "نامه انجمن جراحان عمومی استان فارس به رئیس دادگستری این استان در مورد بازداشت جراح نورآباد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
مسعود
Guest

اگه یه پارگی کبد تو همون اوقات بازداشت دکتر می اومد داستان جالب تر می شد!

بی نام
Guest

جناب دکتر برای اعتصاب همکارانتون چه توجیهی دارید لطفا بیان کنید شما که پزشک هستید میدانید اعتصاب در خدمات رسانی پزشکی نداریم و همگی سوگند وفاداری و خدمت یاد کرده اید در ضمن اعتصاب فقط و فقط در بخش اورژانس بوده است .

wpDiscuz
Powered by Themes24x7