دستیاران تخصصی دیده بان سلامت متخصصین

وایبر و پزشکان

نقدی به مقاله تابناک: درمان‌های وایبری پزشکان یا تکاپو و نیاز پزشکان برای استفاده از فناوری درعصر ارتباطات

به گزارش صدای پزشکان، وب سابت تابناک در مطلبی با عنوان ویزیت وایبری پزشکان در برخی بیمارستان‌ها به بررسی استفاده از فناآوری های نوین مانند وایبر در میان پزشکان پرداخته است، وبلاگ یک پزشک در مطلبی با عنوان نقدی به مقاله تابناک: درمان‌های وایبری پزشکان یا تکاپو و نیاز پزشکان برای استفاده از فناوری درعصر ارتباطات به بررسی این مطلب پرداخت.

تابناک می نویسد: «فقط نوار قلب نیست؛ جواب سی‌تی‌اسکن و … را هم با همین سیستم برای پزشک می‌فرستند تا او از روی عکس تشخص درمان دهد.» با توجه به وجود سیستم پکس در بسیاری بیمارستان ها و مرسوم بودن بررسی تصویر برداری از راه دور به نظر می رسد تابناک کل فرایند های بررسی از راه دور را زیر سوال می داند.

در این میان محمد شریفی‌مقدم، دبیرکل خانه پرستار است. او می‌گوید که این اتفاق بیش از همه ممکن است در بیمارستان‌های خصوصی اتفاق بیفتد؛ چراکه در بیمارستان‌های آموزشی، اگر پزشک هم نباشد، رزیدنت‌ها هستند، تفکیک پزشکان از رزیدنت ها توسط یک همکار پرستار می تواند نشان از بی اطلاعی باشد که در بسیاری موارد به سوتفاهم در مورد نقش دستیاران در بیمارستان ها و صلاحیت درمانی ایشان منجر می شود

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7