دانش آموختگان

اجرای آزمایشی برنامه نسخه های پزشکی الکترونیکی در شهرهای ساوه، جهرم و بابلسر

مسوول کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروهای سازمان غذا و دارو، از آغاز گام های اولیه برای الکترونیکی کردن نسخه های پزشکی خبر داد.

فاطمه سلیمانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: اکنون در گام های آغازین اجرای برنامه جدید نسخه پزشکی الکترونیک قرار داریم تا بتوانیم با استفاده از سیستم مکانیزه و منظم، بر کل چرخه تجویز تا تحویل دارو نظارت داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اجرای آزمایشی این برنامه در شهرهای ساوه، جهرم و بابلسر آغاز شده است.

سلیمانی گفت: برنامه جدید نسخه پزشکی الکترونیک، بسیار گسترده ای است و پیش بینی کرده ایم که این برنامه طی مدت چهار تا پنج سال انجام شود و امیدواریم در این مدت به نتیجه برسیم.

مسوول کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروهای سازمان غذا و دارو افزود: مزیت عمده اجرای این طرح آن است که از زمانیکه دارو تجویز می شود تا زمانیکه به دست بیمار می رسد می توانیم یک روند پیگیری در لحظه تجویز و تحویل دارو داشته باشیم.

سلیمانی ادامه داد: در اجرای این طرح با توجه به اینکه به سابقه بیمار دسترسی داریم، اگر داروی تجویز شده موجب تداخل دارویی یا عارضه جانبی شود، در همان لحظه به بیمار اطلاع رسانی خواهد شد.

وی یادآور شد: در اجرای برنامه جدید نسخه پزشکی الکترونیک، روش قدیمی نوشتن دارو در نسخه های کاغذی حذف شده و نسخه در پرونده الکترونیک بیمار در رایانه ثبت و از طریق سیستم الکترونیکی به داروخانه ارسال می شود، البته جزییات این فرایند هنوز بطور کامل تعریف نشده و نیاز به تقویت زیرساخت های ارتباط الکترونیکی دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7