دیده بان سلامت

صحت نداشتن مجوز آدامس های آلوده به الکل

معاون اداره کل نظارت فرآورده های غذایی، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: وضعیت حلیت و بهداشت آدامس های خارجی قاچاق در کشور معلوم نیست اما الکلی بودن آدامس های مجوز گرفته از این سازمان به هیچ وجه صحت ندارد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، سهیل اسکندری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا این مطلب را در واکنش به برخی اخبار در شبکه های مجازی مبنی بر وجود درصدی الکل در برخی آدامس ها عنوان کردو گفت: در سال های قبل مواردی از آدامس های مشکوک به داشتن الکل به ما تحویل داده شد که پس از بررسی ها مشخص شد چنین چیزی صحت ندارد.
وی خاطرنشان کرد: هر فرآورده از جمله آدامس که از سازمان غذا و دارو مجوز می گیرد، حتما حلیت و بهداشتی بودن آن، تایید شده است.
وی با اشاره به آدامس های وارداتی نیز گفت: نماینده ولی فقیه در گمرک حضور دارد و تمام فرآورده های غذایی که به صورت قانونی وارد کشور می شود از این نظر مورد بررسی قرار می گیرند.
معاون اداره کل نظارت فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: بر تمام تولیدات و واردات فراورده هایی که از این سازمان مجوز می گیرند، بطور کامل نظارت ویژه می شود.
اسکندری به مردم نیز توصیه کرد تا از محصولات غذایی دارای مجوز سازمان غذا و دارو (داری شماره تولید و شماره پروانه) استفاده کنند؛ ضمن اینکه محصولات وارداتی نیز باید حتما برچسب اصالت سازمان غذا و دارو داشته باشند؛ محصولات تایید شده از سوی سازمان غذا و دارو اگر موردی داشته باشند قابل پیگیری هستند.
وی تصریح کرد: در مقابله با فرآورده های قاچاق نیاز به تعامل دستگاه های انتظامی، بهداشت محیط و سازمان غذا و دارو است زیرا مرزهای آبی و خاکی ایران بسیار وسیع است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7