دانشجویان

ترغیب سازمان های مردم نهاد برای مشارکت در آموزش پزشکی

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت در پی برگزاری همایش ملی سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت اعلام کرد: مشارکت سازمان های مردم نهاد می تواند زمینه ساز ارتقاء آموزش علوم پزشکی کشور باشد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از “وب دا” دکتر حمید اکبری کمک به مردم و اقشار آسیب پذیر جامعه در زمینه آموزش را از ملزومات استقرار عدالت آموزشی در جامعه دانست و گفت: درحال حاضر با تغییرات جمعیتی نیازهای جامعه به آموزش از سطح تحصیلات اولیه و  دبیرستان به آموزش عالی حرکت کرده و افزایش نیاز  جامعه به دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی ،آموزش علوم پزشکی را بسیار پررنگ تر کرده است.

دکتر اکبری آموزش عالی بخصوص آموزش علوم پزشکی را از حوزه های هزینه بر جامعه برشمرد و افزود: سیاستگذاران بخش آموزش عالی سلامت باید توجه ویژه ای به جهت دهی سرمایه گذاران و  واقفین به سوی  این حوزه داشته باشند.

وی اظهار داشت : پرداختن به امور خیریه و عام المنفعه به نوعی آموزش اخلاق مداری در جامعه است و حضور خیرین و سازمانهای مردم نهاد در دانشگاهها علاوه بر تاثیر مادی که در آموزش علوم پزشکی دارد به لحاظ معنوی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر اکبری  ترغیب سمن ها به سرمایه گذاری در بخش آموزش عالی سلامت  را از موارد قابل توجه در مدیریت بخش آموزش عالی سلامت کشور عنوان کرد و گفت: چنین همکاری هایی می تواند زمینه های لازم برای احداث و تجهیز بیمارستانها، آزمایشگاههای آموزشی و بخشهای آموزشی به اسم افرادخیر یا موسسات و سازمانهای مردم نهاد فراهم کند.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت  همچنین افزود: سمن ها با  ایفای نقش فعال در برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه و گسترش فضای کسب و کار و با حمایت از شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان جوان دانشجو و ایجاد کانون دانش آموختگان خیر دانشگاه و انجام حمایت های علمی آموزشی پژوهشی و فرهنگی می توانند از عوامل زمینه ساز ارتقاء آموزش عالی سلامت باشند.

وی افزود: باتوجه به زمینه های همکاری گسترده ای که در حوزه آموزش عالی سلامت با خیرین و سازمان های مردم نهاد وجود دارد امیدواریم این همکاری زمینه های لازم برای ارتقاء فضا، تجهیزات و سایر عوامل زیربنایی مورد نیاز آموزش عالی سلامت را فراهم آورد و نظام سلامت کشور از برکات مادی و معنوی این تعامل سازنده بیش از پیش برخوردار شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "ترغیب سازمان های مردم نهاد برای مشارکت در آموزش پزشکی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
یک استاد
Guest

گاهی نگاه به نزدیک بهتر از نگاه به دور دستهاست. بهتر است برای بهبود اموزش پزشکی نگاهی به اساتید علاقه مند و فعال و اکثرا سرخورده انداخت. تا اینکه دنبال جذب امکانات ن نیروهای جدید بود.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7