دانشجویان فرهنگی

دانشجویان نمونه فارغ از نگرش سیاسی انتخاب شدند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه سال تحصیلی ۹۲-۹۳ امروز برگزار شد. در این مراسم مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت انتخاب دانشجویان نمونه اظهار کرد: در سیستم آموزش عالی، مسابقات، المپیادها و مراسم مختلفی برگزارمی‌شود اما انتخاب دانشجویان نمونه اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا دانشجوی نمونه، جامع خوبی‌هایی است که از دانشجویان کشور انتظار داریم.

دکتر علامه با اشاره به نحوه امتیاز دهی و انتخاب دانشجویان نمونه گفت: در انتخاب دانشجویان نمونه سه امتیاز فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و فرهنگی با هم جمع می‌شود و این امتیازات توسط اساتید و کارشناسان به صورت جداگانه بررسی می‌شوند. دانشجویان نمونه سال تحصیلی ۹۳-۹۴ هم در پایان سال با همفکری وزارت علوم و وزارت بهداشت و تغییراتی که در شیوه نامه انتخاب دانشجویان نمونه اعمال می‌شود انتخاب شده و از آنها تقدیر می‌شود.

وی با بیان اینکه ۴۶ دانشگاه علوم پزشکی، ۲۸۲ نفر را به عنوان دانشجوی نمونه معرفی کردند، افزود: در نهایت ۲۰ نفر از ۱۵ دانشگاه به عنوان دانشجوی نمونه معرفی شدند که از این تعداد هفت نفر دانشجوی دکترای تخصصی بالینی، شش نفر دکترای حرفه‌ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، چهار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و سه نفر دانشجوی کارشناسی هستند. پنج نفر از این دانشجویان خانم و ۱۵ نفر آقا هستند.

مدیر کل امور فرهنگی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تنوع دانشگاه‌ها در معرفی دانشجویان نمونه مطلوب بود، توضیح داد: دانشجویان نمونه هم از دانشگاه‌های کوچک و هم از دانشگاه‌های بزرگ معرفی و انتخاب شدند و دانشجویان فارغ از هرگونه نگرش سیاسی و جغرافیایی انتخاب شدند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7