دانش آموختگان

پیام رییس کل سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز پزشک: این روزها قدرناشناسان و ناسپاسان مساعی عظیم سپیدپوشان را نادیده گرفته‌اند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از سایت سازمان نظام پزشکی، دکتر علیرضا زالی رییس کل سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز پزشک در پیام خود این روز را به جامعه پزشکی تبریک گفت متن پیام به شرح زیر است:

تاریخ ایران مشحون از حکایت‌های بی‌نظیری است که طبیبان این مرزوبوم در مقام واسطه‌ی فیض الهی، دستان شفابخش‌شان را برای نجات جان ابناء بشر و دریای دانش، معرفت و فضیلت‌شان را برای بهزیستن برترین مخلوق پروردگار بکار بسته‌اند. همان‌ها که به گواهی شاهدان در میدان نبرد شربت شهادت نوشیدند و  بر زخم‌های بی‌شمار فرزندان این آب و خاک در طول ۸ سال جنگ تحمیلی و پس از آن مرهم گذاشتند. کسانی که امروز با افتخار به وجود آن‌ها وتلاش ایثارگرانه و بی‌وقفه‌شان بر قله‌های خوداتکایی در درمان ایستاده‌ایم و نه تنها آحاد ملت در داخل کشور درمان می‌شوند که پذیرای خیل بی‌شمار سایر همسایگان نیز هستیم.

این روزها که به مدد برخی اسباب و وسایل کوته فکر و غیردوراندیش، فصل درخشانی در هم‌آوایی جامعه پزشکی، با زمزمه سرود بلند اتحاد و ایستادگی به وجود آمده است. بر خود واجب می‌دانم تا از تمام همکاران گمنام و آراسته به فضائلی که تفاخرات دنیوی در مقابل روح بلند آنان سر تعظیم و ستایش ساییده و  افتخار خدمت به محرومین و دردمندان را بر هیچ موقعیتی برتری نداده‌اند، سپاسگزاری نمایم و در بازخوانی پیشینه پرافتخار این قشر بزرگ از نام‌هایی چون ابن‌سینا، جرجانی و زکریای رازی و پرچم داران اخلاق در این حوزه یاد کنم.

اول شهریور ماه زاد روز حکیم ابوعلی سینا که مصادف با روز پزشک است  فرصت مغتنمی است برای تقدیر از آنها که با لبخند بیماری سرمست عشق می‌شوند و با درد او دود چراغ می‌خورند و کتاب های حجیم تورق می‌کنند.

باید در روز پزشک یاد کرد از کسانی که با همه‌ی مصائب و سختی ها در زندگانی شخصی در مکان‌های صعب‌العبور و محروم این کشور پناهگاه و ملجاء درماندگانند و چه فیض عظیمی از این بالاتر که نجات جانی برابر نجات همه جان‌هاست. هر چند  این روزها قدرناشناسان و ناسپاسان مساعی عظیم سپیدپوشان را نادیده گرفته‌اند و قصد دارند با تشویش اذهان نقص‌های بی‌شمار خود را پنهان کنند.

اینجانب ضمن گرامیداشت روز پزشک و تبریک به یکایک همکاران عالیقدر و آرزوی سعادت و بهروزی از درگاه ایزد منان خدمت صادقانه و عالمانه به هموطنان شریف و شایسته ایران را خواهانم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7