سیاست گذاری سلامت

وزیر بهداشت:دولت در راستای افزایش موالید در کشور اقدامات موثری انجام داده است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در دیدار مراجع تقلید در قم با اشاره به برخی سخنان مبنی بر اینکه وزارت بهداشت و درمان در جهت افزایش موالید در جامعه کم کاری کرده است ، افزود: این سخنان بی انصافی است، ما در حد توان تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم.
وی ادامه داد: اما ذکر این نکته ضروری است که این کار بسیار سختی است و عمده تصمیم گیری در خود خانواده ها و بر اساس فرهنگ و وضعیت معیشتی مردم انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با گشایش وضعیت اقتصادی در خانواده ها و حمایت دولت و همه نهادهای مرتبط شاهد افزایش فرزند آوری در جامعه که باعث نشاط و پویایی جامعه می شود، باشیم .
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جامعه پزشکی پس از انقلاب همواره در کنار ملت شریف ایران بوده و خدمات ارزشمندی را از سراسر کشور انجام داده است.
وی با بیان اینکه گاهی از تریبون های عمومی جامعه پزشکی مورد بی مهری قرار می گیرد خاطرنشان کرد: پزشکان وسیله شفا از جانب خداوند متعال هستند و اعتماد مردم به طبیبان است از این رو حفظ حرمت پزشکان امری ضروری و واجب است و هرچه به این جایگاه آسیب وارد شود اعتماد مردم به نظام سلامت و درمان کم می شود.
وی گفت: دولت در دو سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان خدمات خوب و مناسبی انجام داده است اما مهم این است که روند خدمات پایدار بماند و همچون برخی اقدامات گذشته مقطعی و تبلیغاتی نباشد.
هاشمی بر ضرورت تصویب قوانین لازم برای اجرای هرچه بهتر سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد و گفت : دولت و مجلس باید در کنار هم تصمیماتی بگیریند که مردم به لحاظ درمان خیالی آسوده داشته باشند و به غیر از رنج بیماری مشکل دیگری بویژه به لحاظ مالی نداشته باشند.
وی با اشاره به پیشرفت های گسترده در همه عرصه ها ، از عدم توجه به ایجاد زیر ساخت های لازم در حوزه بهداشت و درمان در دهه های گذشته انتقاد کرد و گفت: امیدواریم با عزم و اراده همه مسوولین و با حضور موثر خیرین ایجاد زیرساخت ها در این حوزه بویژه ساخت بیمارستان و مراکز درمانی با جدیت پیگیری شود.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان در قم گفت: طرح ها و اقدامات بسیار مناسبی در این حوزه در استان انجام شده و امیدواریم تا پایان دولت یازدهم بیش از دو هزار تخت بیمارستانی در قم ایجاد شود.
وی از ایجاد پایگاه های بهداشتی و درمانی در مناطق محروم و حاشیه نشینی شهر قم خبر داد و گفت: این طرح که در جهت پیشگیری از بیماری برای نخستین بار در شهر قم انجام شده ، همه سطح شهر را زیر پوشش قرار خواهد داد.
وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون در سراسر کشور هشت میلیون نفر از افراد محروم و حاشیه نشین در شهر ها زیرپوشش خدمات بهداشت و درمانی قرار گرفته اند نسبت به ارائه این خدمات برای دو میلیون نفر باقی مانده از این افراد اظهار امیدواری کرد.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در سفر به قم با آیات عظام مکارم ، صافی گلپایگانی و موسوی اردبیلی دیدار کرد و عصر امروز نیز با آیت الله وحید خراسانی دیدار و گفت وگو خواهد نمود.
دکتر سید حسین قاضی زاده هاشمی همچنین سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه قم می باشد و دیدار از جامعه المصطفی و شرکت در مراسم روز پزشک از دیگر برنامه های وی در این استان است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7