اقتصاد سلامت

وزارت بهداشت به دنبال طلب بیمارستان ها از بیمه

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: منابع و مصارف در بیمارستان ها برای ادامه طرح تحول نظام سلامت بسیار مهم است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب­دا، دکتر محمد حاجی آقاجانی در حاشیه گردهمایی شورای مدیران معاونت درمان وزارت بهداشت با دانشگاه­های علوم پزشکی جنوب شرق کشور به میزبانی کرمان گفت: سعی وزارت بهداشت بر این است تا منابع طرح تحول به موقع به بیمارستان­های کشور برسد.

معاون درمان وزارت بهداشت، با بیان اینکه بخش محدودی از منابع بیمارستان­ها را منابع طرح تحول تشکیل می­دهد و بخش عمده آن در اختیار سازمان­های بیمه­گر است که با تاخیر حدود شش ماهه بین ارائه خدمت تا وصول مطالبات مواجه می­باشد، گفت: در این رابطه وزارت بهداشت با وزارت رفاه مکاتبه ای داشته و این موضوع از طریق دولت و رییس جمهور نیز در حال پیگیری است.

وی، ادامه داد: روز گذشته در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی هم این موضوع مورد واکاوی قرار گرفت و از طریق سیستم بانکی هم این موضوع پیگیری می­شود.

دکتر آقاجانی، با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت به طوری جدی پیگیر این موضوع است، اظهار داشت: امیدواریم در آینده نزدیک این موضوع و مشکل نیز رفع شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7