متخصصین

رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی نحوه محاسبه جریمه دریافت بیش از تعرفه را تشریح کرد

به گزارش صدای پزشکان، خبرگزاری مهر در حاشیه خبری با عنوان “جریمه ۱۶۰ میلیونی پزشک متخلف/شیوه محاسبه پول زیرمیزی” به نقل قول از دکتر ایرج خسرونیا رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی نوشت:

“در همین حال دکتر ایرج خسرونیا رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا صدور چنین احکام تنبیهی با اطلاع نظام پزشکی انجام می شود، گفت: بله، تمامی احکام تنبیهی پزشکان متخلف با اطلاع نظام پزشکی است.

وی در ارتباط با نحوه جریمه پزشکان متخلف در سازمان تعزیرات حکومتی، اظهارداشت: تعزیرات حکومتی، پزشکان را بر اساس پولی که از بیمار می گیرند، جریمه نقدی می کند. به این صورت که بعد از محاسبه پول اضافه ای که بابت یک عمل جراحی و سایر موارد درمانی از بیمار گرفته است، آن مقدار پول را بر اساسا تعداد جراحی هایی که در یک سال انجام داده، ضریب بسته و میزان جریمه نقدی او محاسبه می شود.

خسرونیا با اعلام اینکه تعداد پزشکان متخلف که در تعزیرات حکومتی محکوم می شوند بیشتر از آمار سازمان نظام پزشکی است، افزود: روش برخورد سازمان نظام پزشکی با پزشکان متخلف، متفاوت با تعزیرات حکومتی است. تنبیهات نظام پزشکی، پولی و نقدی نیست. بلکه شامل ابطال پروانه کار پزشک، محرومیت موقت و دائمی از طبابت و توبیخ کتبی و شفاهی در پرونده پزشک است.”

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7