دانش آموختگان

رئیس سازمان بازرسی: قضات حوادث اردبیل و ممسنی به خاطر حفظ اسرار، سکوت کرده اند

ناصر سراج به مناسبت روز پزشک در جمع پزشکان حاضر در بازرسی‌کل بهداشت و درمان سازمان بازرسی حضور یافت. سراج در این دیدار که با حضور علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی برگزار شد، با اشاره به سالروز ولادت شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا که به نام روز پزشک نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: این روز را به همه پزشکان، به‌ویژه همکاران پزشک حاضر در سازمان تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه پزشکان حاذق، متعهد و دلسوزی در کشور داریم، گفت: پزشکان ما جزو نخبگان و فرهیختگان جامعه محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، پزشکان ایرانی را در سراسر دنیا بنام دانست و به خدمات جامعه پزشکی در طول دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: پزشکان در زمان جنگ نیز خدمات زیادی ارائه کردند و پس از آن نیز به رفع نیازهای درمانی جانبازان پرداختند و شهدای زیادی نیز تقدیم انقلاب کردند.

سراج با اشاره به حوادث اخیر اردبیل و ممسنی اظهار داشت: قضات در این دو حادثه نقشی نداشتند، اما با وجود هجمه رسانه‌ای سنگین علیه خود، به لحاظ حفظ اسرار و رازداری، سکوت کرده و همه دلایل و مستندات را در پرونده مربوطه حفظ کردند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه قضات با جامعه پزشکی مشترکاتی دارند، هر دو پذیرای بیماران هستیم؛ اما بیمار پزشک راستگوست و حقیقت را بیان می‌کنند ولی بیمار قاضی دروغگوست و حقیقت را کتمان می‌کند و قاضی از بین اظهارات دو آگاه به موضوع باید حقیقت را کشف کند که این کار فوق‌العاده سخت و دشوار است.

سراج با اشاره به حوادث اخیر اردبیل و ممسنی اظهار داشت: قضات در این دو حادثه نقشی نداشتند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه علاقمندم ارتباط تنگاتنگی با جامعه پزشکان داشته باشیم، ابراز امیدواری کرد تا سازمان نظام پزشکی نیز در امر نظارت به وظیفه خود عمل کند.

سراج با اشاره به خدمات پزشکان حاضر در سازمان بازرسی کل کشور، گفت: همکاران ما علاوه بر تخصص پزشکی، تخصص نظارت و بازرسی نیز دارند. وی در پایان با اشاره به مافیای دارو تصریح کرد: در بحث دارو مشکل جدی داریم و مافیای دارو در کشور سنگین است که باید به آن رسیدگی کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7