اقتصاد سلامت

ورود جدی سپاه پاسداران به بیمارستان سازی

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، علی‌اصغر پیوندی در مراسم افتتاح دستگاه شتاب‌دهنده خطی در بیمارستان شهدای تجریش اظهار داشت: بیمارستان شهدای تجریش، بیمارستانی استراتژیک و فرادانشگاهی محسوب شده و این مسئله به دلیل حضور اساتید مجرب، اقدامات برجسته و تجهیزات خوب است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان شهدای تجریش فرا استانی و فرادانشگاهی است، بیان داشت: باید جهت ارائه خدمات بهتر و باکیفیت‌تر به بیماران، رویکردهای دیگر و توجه‌های جدی داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از عقد قرارداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خبر داد و گفت: بر همین اساس، در خردادماه سال ۹۶ شاهد افتتاح بیمارستان ۶۰۰ تختخوابه شهدای تجریش خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش بیمارستان شهدای تجریش هستند، افزود: ۳ هزار و ۸۰۰ تخت در این بیمارستان وجود دارد و استاندارد تعداد تخت‌ها برای هر یک‌هزار نفر یک تخت است و ۱۵۰۰ تخت کمبود داریم که انشاءالله در دولت تدبیر و امید این مسئله به سرانجام می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به موضوعت هتلینگ بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: ۴۵ میلیارد تومان بابت هتلینگ به دانشگاه‌های زیرمجموعه شهید بهشتی به ویژه شهدای تجریش جهت ارائه خدمت بهتر به بیماران پرداخت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه دستگاه شتاب‌دهنده خطی برای درمان سرطان حاصل تلاش مؤثر بهنام دهشپور است، گفت: ما با بودجه‌های دولتی تنها نمی‌توانیم دغدغه‌های خود را کاهش دهیم، در تلاشیم به  وظیفه خود حداقل در استانداردهای لازم حرکت کنیم، ولی این میزان کافی نیست.

پیوندی ضمن گلایه از سازمان های بیمه تصریح کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان از بیمه ها طلبکاریم و باید پول دارو و قراردادها را به دیگر سازمان‌ها پرداخت کنیم ولی به دلیل این مسئله هنوز موفق به انجام این کار نشده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم تعداد کادر خدمت‌رسانی را افزایش دهیم، اظهار داشت: مسئله اورژانس‌ها با وسواس پیگیری می‌شود چرا که اورژانس ویترین ما و خط تماس با بیمار است. وقتی در مسئله ارائه خدمت به بیماران موفق‌تر خواهیم بود که بیشتر به مسئله اورژانس توجه کنیم.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7