دیده بان سلامت

سن امید به زندگی در کشور حدود ۷۰ سال

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور میانگین سن امید به زندگی در کشور را حدود ۷۰ سال اعلام کرد و گفت: سن امید به زندگی در مردان ۷۴ و بانوان ۷۰ سال است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از نامه نیوز، سید حسن قاضی زاده‌هاشمی‌ امشب در برنامه ای باموضوع تشریح و بررسی عملکرد دو ساله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کاهش هزینه‌ها در بیمارستانهای دولتی افزود: دیگر مردم برای خدماتی همچون تصویربرداری، آزمایش و تهیه دارو نیاز به خروج از بیمارستان ندارند و تمام نیازهایشان در داخل همان مرکز (محل مراجعه اولیه) انجام می‌پذیرد.

وی خاطر نشان کرد:در وضع بهداشت و درمان کشور پیشرفت‌هایی حاصل شده اما هنوز بطور کامل راضی نیستیم.

وزیر بهداشت بابیان اینکه در شهرستانها حدود ۷ درصد و در شهرهای بزرگ ۸ تا ۹ درصد از هزینه درمان بر عهده بیماران است و برای بیماریهای خاص هم در حال تنظیم و بازنگری تعرفه‌ها هستیم.

هاشمی‌بابیان اینکه رضایتمندی مردم ازعملکرد این وزارت متناسب با زیرساخت‌های موجود در شهرستانها و استانها متفاوت است، گفت: رضایتمندی مردم را بطور میانگین ۷۰ درصد است.

تا پایان مهرماه تمام حاشیه نشین تحت پوشش خدمات پزشکی قرار می‌گیرند
وزیر بهداشت گفت: از ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت حاشیه نشین تا کنون ۸ میلیون نفر تحت پوشش خدمات پزشکی قرار گرفته اند و تا پایان مهرماه تمام این گروه تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در زمینه ارتقاء هتلینگ در بیمارستان‌ها تا کنون یک هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است که این میزان قابل مقایسه با گذشته نیست.

هاشمی‌افزود:حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تجهیزات تشخیصی اتاق عمل در بیمارستانها توزیع کرده ایم و بیمارستانهای فرسوده نسبت به گذشته ظاهری آراسته تر با تجهیزات پیشرفته تر پیدا کرده اند.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان ساخت: در ۵۷۰ بیمارستان کشور بیمارستانی نداریم که تغییری نسبت به گذشته نداشته باشد.

وزیر بهداشت درمورد معوقه‌های بیمه‌ها گفت:رییس جمهور با توجه به نامه ای که از سوی وزارت بهداشت نوشته شده شخصی را مأمور پیگیری و بررسی این مشکل کرد.

قاضی زاده‌هاشمی‌افزود: سعی می‌کنیم ظرف یک ماه آینده معوقات بیمه‌ها را تأمین و پرداخت کنیم که این موضوع برای ادامه اجرای طرح تحول سلامت ضروری است.

وزیر بهداشت افزود: تا امروز یک هزارو ۵۰۰ خانه بهداشت ساخته و تجهیز و یا بازسازی شده است و به نظر می‌رسد تا آخر این دولت خانه بهداشت ساخته نشده وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: برای نخستین بار در کشور واکسنی (پنتاوالان ) را که به غیر از یمن در همه جای جهان استفاده می‌شد توزیع و برای نوزادان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قاضی زاده خاطر نشان کرد: داروها از ۲۲۰ قلم به بیش از ۴۲۰ قلم افزایش یافته و انواع مکمل‌ها و قطره‌های مولتی ویتامین برای مادران و نوزادان در بازار توزیع شده است.

وی با اشاره به مشکلات جامعه پرستاری در کشور افزود: اطمینان می‌دهم که ما هم کمتر از دیگران به فکر پرستاران نیستیم و تا آنجایی که دستمان باز باشد برای آنها کار انجام می‌دهیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7