اقتصاد سلامت

کمتر از نیمی از اعتبارات وزارت بهداشت از محل هدفمندی یارانه، تا کنون محقق شده است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب‌دا) دکتر هاشمی در مراسم تجلیل و تقدیر از پرستاران نموه کشور که در تالار امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد با اشاره به این که پرستاری مثل مابقی مشاغل دولتی، سخت و در برخی موارد طاقت‌فرسا است، گفت: بسیاری از کشورها نگاه ارزشی به رشته پرستاری دارند و شاهد این قضیه نیز فیلم‌های ساخته شده در رسانه‌های آنهاست که به طور کامل به حرفه پرستاری به عنوان یک حرفه مقدس و ارزشمند می پردازند.
دکتر هاشمی ادامه داد: متاسفانه عقب‌ماندگی در کلیه بخش‌های پزشکی در کشور وجود دارد چون طی سال‌های گذشته سلامت حتی در اولویت دهم دولت‌ها هم نبوده است.
وزیر بهداشت افزود: رئیس دولت یازدهم متولی ایجاد دولتی شده است که حوزه سلامت یکی از اولویت‌های اصلی آن است به طوری که در یک سال و نیم گذشته با همراهی دولت و مجلس و همکاری تمام گروه‌های پزشکی، لبخند رضایت بر لبان مردم نشست.
دکتر هاشمی در ادامه افزود: آنچه به عنوان اعتباربخش سلامت از تریبون‌های عمومی اعلام شده، عدد زیادی نیست ولی متاسفانه درباره آن حاشیه‌سازی زیاد شده است. اختصاص یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت از سوی مردم پرداخت می‌شود و این در حالی است که تنها ۳۰ درصد از این میزان به وزارت بهداشت تخصیص داده شده است.
وزیر بهداشت گفت: همچنین از ۱۰ درصد درآمدهای حاصل از محل هدفمندی یارانه‌ها که قرار بود به حوزه سلامت اختصاص یابد و رقم آن ۴۸۰۰ میلیارد تومان بود تنها ۲۱۰۰ میلیارد تومان آن تحویل وزارت بهداشت شده است با این حال از دولت ممنون هستیم که با وجود مشکلات اقتصادی این میزان اعتبار را در اختیار وزارت بهداشت قرار داد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7