نظام سلامت

وزیر بهداشت: هیچ اختلافی بین مجلس و وزارت بهداشت وجود ندارد

وزیر بهداشت گفت: هیچ‌گونه اختلافی بین مجلس و وزارت بهداشت وجود ندارد، تمام طرح‌هایی که تا امروز داشتیم، مجلس نهایت حمایت را کرده و خواهد کرد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی، شامگاه جمعه در حاشیه برنامه روز پزشک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت: هر کشوری نظام سلامتش را با استفاده از مبانی علمی و تجربه‌ای که در دنیا وجود دارد طراحی می‌کند.

وی افزود: در طرح تحول نظام سلامت چیزی را از صفر شروع نکردیم، این طرح ادامه برنامه‌هایی است که در اسناد بالا دستی، در قانون اساسی، در چشم‌انداز ۲۰ ساله و در قانون برنامه پنجم وجود داشته، که در دو حوزه بهداشت و درمان و در کنار آن در حوزه آموزش و پژوهش هم این طرح را اجرایی کردیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر برنامه‌محور بودن طرح نظام سلامت تصریح کرد: کارهایی شروع شده که همه مبانی علمی دارد و متکی است به تجربه جهانی و در عین حال در راستای اجرای قانون است؛ بنابراین حتما استاندارد دارد و مطابق آن استانداردها این اقدامات انجام گرفته است.

هاشمی در پاسخ به سئوالی در رابطه با وجود اختلاف بین مجلس و وزارت بهداشت تصریح کرد: هیچ‌گونه اختلافی بین مجلس و وزارت بهداشت وجود ندارد، تمام طرح‌هایی که داشتیم، مجلس نهایت حمایت را کرده و خواهد کرد، البته مجلس متشکل از ۲۹۰ نماینده است اما قاطبه و اکثریت مجلس پشتیبان طرح تحول نظام سلامت هستند و مکرر حمایت کرده و با امضاهایی که جمع‌آوری شده این وزارتخانه را تشویق کردند، ما هم از همه آنها تشکر می‌کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه هنوز همه بخش‌های کشور از طرح سلامت به صورت کامل منتفع نشده‌اند بیان داشت: رضایت مردم و وضعیت بهداشت و درمان حاصل از این طرح یک موضوع نسبی است و باید مقایسه کرد. باید دید دوسال قبل وضعیت به شکل بوده و امروز چگونه است.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7