دیده بان سلامت

برای نفرولوژی باید جذابیت درآمدی در نظر گرفته شود

داریوش آرمان عضو هیات امنای انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی گفت حتما برای سال‌های آینده نیازمند مراکز جدید و دستگاه‌های جدید و همچنین نیروی متخصص و جدید در این حوزه هستیم زیرا یکی از مهم‌ترین چالش‌های امروز که در کشور با آن روبرو هستیم استقبال نکردن پزشکان جوان از ورود به تخصص نفرولوژی یا همان تخصص بیماری‌های کلیوی است. امروز حدود ۵۰۰ متخصص کلیه برای جمعیت بیش از ۸۰ میلیون ایرانی وجود دارد که این آمار بسیار نگران‌کننده است و فکر می‌کنیم مسئولان و دست اندرکاران باید جذابیت ویژه‌ای را برای این رشته ایجاد کنند تا پزشکان جوان به سمت این تخصص گرایش پیدا کنند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از آنا، آرمان ادامه داد: امروز یکی از مشکلات بیماران ما پشت نوبت ماندن‌های طولانی برای ویزیت متخصصان است که یکی از نگرانی‌های جدی این است که تعداد بیماران را در سال‌های نه چندان دور خواهیم داشت. انتظار داریم به این موضوع توجه ویژه‌ای شود و از نظر درآمدی جذابیت‌های ویژه‌ای برای این رشته در نظر بگیرند زیرا بسیاری از متخصصان کلیوی معتقدند که درآمد کافی ندارند و با توجه به ناچیز بودن درآمد این متخصصان بسیاری از دانشجویان به این رشته ورود پیدا نمی‌کنند.

عضو هیات امنای انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی یادآور شد: ما همچنان تا رسیدن به استانداردهای جهانی در حوزه تخت و دستگاه‌های دیالیز و بخش‌های دیالیز فاصله داریم البته در دو سال اخیر این فاصله با حضور دولت یازدهم کاهش پیداکرده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7