آموزشی

دکتر پور کاظمی: اعتراضات راجع به کاهش سهمیه آزاد آزمون دستیاری سال ۱۳۹۴ وارد نیست

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتراضات راجع به کاهش سهمیه آزاد آزمون دستیاری سال ۱۳۹۴ را ناوارد دانست.
دکتر محمدحسین پورکاظمی در حاشیه نشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در خصوص تجمع دیروز برخی پزشکان در مقابل دیوان عدالت اداری در اعتراض به کاهش سهمیه آزاد آزمون دستیاری سال ۹۴ گفت: ظرفیت ابتدایی که اعلام کردیم و هنوز هم در دفترچه موجود است ۳ هزار و ۲۱۹ نفر است.
وی افزود: طبق قانون مجلس شورای اسلامی، ۲۵ درصد این ظرفیت به ایثارگران می رسد که البته باید حدنصاب نمره را داشته باشند که این حد نصاب ، نمره قبولی ۷۰ درصد ظرفیت گزینش آزاد است.
پورکاظمی گفت: علاوه بر این باز هم طبق قانون مجلس شورای اسلامی، ۳۰ درصد ظرفیت دستیاری به مناطق محروم مورد نیاز اختصاص می یابد که آنهم با داشتن حد نصاب ۸۵ درصد نمره قبلوی است.
رئیس مرکز سنجش آزمون پزشکی وزارت بهداشت افزود: بنابراین ۵۵ درصد ظرفیت آزمون دستیاری به ایثارگران و مناطق محروم و ۴۵ درصد باقی مانده به شرکت کنندگان گزینش آزاد می رسد اما بسیاری از اینها حد نصاب نداشتند.
دکتر پورکاظمی گفت: ۴۵ درصد ۳ هزار و ۲۱۹ نفر چیزی در حدود ۱۵۰۰ نفر می شود و چون اینها(ایثارگران و مناطق محروم) حد نصاب نداشتند قبول نشدند و بقیه آن را باز هم آزاد قبول شدند بنابراین از کل ظرفیت؛ ۲۰۰۴ نفر به صورت آزاد پذیرفته شده اند.
وی افزود: پارسال ظرفیت مناطق محروم ۱۵ درصد کل ظرفیت دستیاری بود اما امسال ۳۰ درصد شده است.
پورکاظمی گفت: پارسال ۲۰۸۰ نفر به صورت آزاد قبول شدند و امسال ۲۰۰۴ نفر ، بنابراین ادعای مطرح شده در اثر ناآگاهی به این مسئله است و پیشنهاد می کنم معترضان تشریف بیاورند نامه شان را به ما دهند و ما هم پاسخشان را خواهیم داد.
وی افزود: خوشبختانه می توانیم بگوییم که کلا ظرفیت دستیاری امسال نسبت به پارسال در مجموع حدود ۵ و هشت دهم درصد افزایش یافته است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7