آموزشی

کوتاه شدن دوران اینترنی در صورت ورود مستقیم به رزیدنتی پزشکی خانواده

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی از امکان ورود دانشجویان نخبه پزشکی عمومی به دوره دستیاری مستقیم پزشکی خانواده خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا؛ دکتر طاهره چنگیز دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی ، با اشاره به بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی و اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته یکی از برنامه های معاونت آموزشی وزارت بهداشت را راه اندازی دوره تخصص پزشکی خانواده برشمرد و نحوه جذب دستیار در این دوره را تشریح کرد.

دکتر چنگیز گفت تاکنون تلاش های وسیعی برای راه اندازی دوره تخصصی پزشکی خانواده صورت گرفته و جلسات داخلی و بین المللی متعددی نیز برگزار گردیده است.

وی افزود:‌ با بررسی های بعمل آمده و باتوجه به پیشرفت کار، در سال جدید اقدام به جذب دستیار در دوره تخصصی پزشکی خانواده خواهیم نمود.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی اظهار داشت درنظر است تا علاوه بر پذیرش دانش آموختگان دوره MPH پزشکی خانواده،‌ تعداد محدودی از دانشجویان نخبه پزشکی نیز در این دوره جذب شوند و بدین منظور تسهیلاتی برای ادامه تحصیل این دانشجویان در نظر گرفته خواهد شد.

دکتر چنگیز اضافه کرد: یکی از این تسهیلات، امکان کوتاه شدن دوره کارورزی دانشجویان نخبه در دوره پزشکی عمومی در صورت ورود مستقیم این دانشجویان به دوره دستیاری پزشکی خانواده خواهد بود. علاوه بر این،   معاونت آموزشی برنامه های مدونی برای تسریع روند راه اندازی و بهبود کیفیت دوره تخصصی پزشکی خانواده در نظر گرفته که در سال ۱۳۹۴ اجرایی خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "کوتاه شدن دوران اینترنی در صورت ورود مستقیم به رزیدنتی پزشکی خانواده"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
ghazal
Guest

برا هر چیزی ۱ تخصص بی مورد گذاشتین دیگه!!خسته نباشید!!! این چه رشته های من درآوردیه آخه!!!!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7