نظام سلامت

رشته طب و دین به‌ زودی راه‌اندازی می‌شود

وزیر بهداشت از اهتمام جدی وزارت بهداشت برای توسعه قرآن پژوهی و طب خبر داد و اظهار کرد: با راه‌اندازی رشته طب و دین در دانشگاه علوم پزشکی قم و اخلاق پزشکی در سایر دانشگاه‌ها این مسیر هموار می‌شود.

 به گزارش ” وب دا” به نقل از ایکنا، دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اهتمام جدی وزارت بهداشت برای توسعه قرآن‌پژوهی و بهره‌گیری از مفاهیم قرآن در نظام سلامت خبر داد.

وی تصریح کرد: امسال یک بخش ویژه به جشنواره قرآن و عترت به نام مبانی و فلسفه سلامت اضافه شد که با استقبال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و محققان قرآن‌پژوه مواجه شد. این امر مطمئنا زمینه را برای مشارکت گسترده فعالان عرصه قرآن‌پژوهی و طب و بهره‌گیری از آیات مبارک قرآن در امر سلامت مهیا می‌کند.

دکتر هاشمی افزود: امیدواریم معاونت فرهنگی دانشجویی و امور مجلس بتواند با همه قرآن‌پژوهان همچنین مدیران ارشد در ستاد وزارت و دانشگاه‌ها راهکارهایی برای نشر بیشتر فرهنگ قرآنی در نظام سلامت و بهره‌گیری از قرآن در پزشکی فراهم کنند.

رشته طب و دین به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

وزیر بهداشت تأکید کرد: من فکر می‌کنم رشته طب و دین که به زودی در قم راه‌اندازی می‌شود می‌تواند به بهره برداری از قرآن در نظام سلامت منجر شود.

وی اظهار کرد: راه اندازی رشته اخلاق پزشکی در دانشگاه‌ها  نیز مسیری است که می‌تواند سرعت تسری فرهنگ قرآنی و آیات مبارکه آن را در نظام سلامت بیشتر کند.

دکتر هاشمی یادآور شد: باید از این اهتمامی که از سوی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان علوم پزشکی در وزارت بهداشت به قرآن و طب می‌شود، تقدیر کرد.

وی اظهار کرد:  اگر چه تا رسیدن به آن چه در شأن قرآن است بسیار فاصله وجود دارد اما امیدواریم راه‌کاری اندیشیده شود تا بتوانیم هرچه زودتر تسری قرآن و فرهنگ در نظام سلامت را محقق کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7