دانش آموختگان

افزایش حق الزحمه پزشکان تامین اجتماعی در مناطق محروم

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور جذب و نگه داشت پزشکان در مناطق محروم و کمتر برخوردار ضریب افزایشی شهر محل فعالیت برای حق الزحمه آنان از سوی این سازمان لحاظ شده است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا محمدعلی همتی افزود: ضریب فوق بر اساس ضریب محرومیت منطقه و مشکلات جذب نیرو، مصوبات دولت در خصوص مناطق محروم، آئین نامه ها و ضرائب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضوابط حوزه اداری و مالی سازمان در خصوص ضرائب بدی آب و هوا و سایر عوامل تأثیرگذار تدوین و استخراج شده است.
وی اظهار داشت: به منظور استفاده حداکثری از پتانسیل پزشکان شاغل در هر منطقه امکان بکارگیری سه پزشک قراردادی از محل یک ردیف تشکیلاتی فراهم شده است.
همتی افزود: همچنین در راستای خدمت رسانی درمانی مطلوبتر به بیمه شدگان شهرهایی که دارای مراکز درمانی ملکی سازمان هستند و به منظور آسان سازی ساز و کار جذب پزشکان با مجوزهای صادره امکان بکارگیری پزشک قراردادی در ردیف های بلاتصدی موجود میسر شده است.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ۶ هزار و ۸۴۹ پزشک در مراکز درمانی ملکی این سازمان ارائه گر خدمات درمانی به بیمه شدگان هستند، گفت: از این تعداد، دو هزار و ۳۴۳ پزشک عمومی و سه هزار و ۴۱۴ پزشک متخصص هستند.
وی افزود: همچنین ۴۵۶ داروساز، ۵۰۵ دندانپزشک و ۱۳۱ نفر دکتر علوم آزمایشگاهی شاغل در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی به بیمه شدگان و مستمری بگیران خدمات درمانی ارائه می کنند.
براساس آمار بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشورمان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7