اقتصاد سلامت

بدهی ۴ هزار میلیارد تومانی سازمان‌های بیمه‌گر به بیمارستان‌های کشور

به گزارش  صدای پزشکان به نقل از تسنیم ، محمد حاجی‌آقا جانی دقایقی پیش در حاشیه بازدید از دو پروژه درمانی و بیمارستانی درزمینهٔ پروژه بیمارستان ۱۰ تخت خوابه ایوان کی و ۱۶۴ تخت خوابه گرمسار که دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵ درصد است در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح تحول سلامت مهم‌ترین طرح رفاه اجتماعی دولت یازدهم است.

وی با اشاره به ادامه اجرای این طرح باوجود مشکلات زیاد افزود: با توجه به مشکلات زیاد باقوت به کار خود ادامه می‌دهیم و نخواهیم گذاشت شیرینی کام مردم از این خدمات از بین برود.

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: اما باید توجه داشت که بحث مطالبات بیمارستان‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر بر دوش بیمارستان‌های کشور سنگینی می‌کند؛ به‌طوری‌که در بسیاری از استان‌ها، پزشکان و پرستاران مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند.

حاجی آقاجانی بیان کرد: بیمارستان‌ها نیز درزمینهٔ تهیه دارو تجهیزات و لوازم و تجهیزات پزشکی با مشکل و بدهی روبه‌رو هستند.

وی با اشاره به نقش دولت در پرداخت این بدهی‌ها به بیمارستان‌ها تصریح کرد: باید دولت همت بالایی به خرج دهد که در وضعیت دشوار سال ۹۴ این موضوع رفع شود.

معاون وزارت بهداشت به‌منظور بازدید و افتتاح چند پروژه مهم پزشکی به استان سمنان سفرکرده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7