سیاست گذاری سلامت

تجمیع بیمه ها،الزام قانونی

گزارش صدای پزشکان دکتر سیدحسن هاشمی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه اجلاس مدیران ارشد بیمه سلامت که در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار می شود، گفت: از ابتدای دولت یازدهم هماهنگی خوبی به ویژه در اجرای طرح تحول نظام سلامت بین وزا رت بهداشت و سازمان های بیمه گر وجود داشت.

وی در عین حال از محدودیت منابع مالی و عقب افتادن مطالبات به عنوان عامل بروز کدروت ها بین بیمه‌ ها و وزارت بهداشت نام برد و افزود: طبق قولی که داده شده قرار است هم سازمان تامین اجتماعی و هم سازمان بیمه سلامت ایرانیان معوقات خود را تا آخر شهریور تسویه کنند و امیدواریم همه گروه‌های پزشکی و پرستاران این دو هفته را صبر کنند تا بیمه‌ها بتوانند معوقات آنها پرداخت کنند.

وزیر بهداشت در پاسخ به سئوالی درباره تجمیع بیمه‌ها، گفت: تجمیع بیمه ها یک الزام قانونی است، اما در این مقطع هدف ما نیست. ما در مورد آنچه که توافق کردیم و خدمات را ارائه کردیم باید به همه افرادی که ذی نفع هستند و مطالبات خود را از بهمن ماه دریافت نکردند، پاسخگو باشیم.

هاشمی افزود: تجمیع بیمه ها بحث ساختاری است و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری چه در وزارت بهداشت و چه در کل شاکله دولت موضوعی است که امیدواریم به تدریج عملیاتی شود.

وی در خصوص میزان بدهی بیمه‌ها به وزارت بهداشت، گفت: در این مورد آمار دقیقی وجود ندارد، اما فکر می کنم میزان بدهی هم در بیمه نیروهای مسلح و هم در تامین اجتماعی و هم در بیمه سلامت ایرانیان رقم قابل توجهی است. البته بیمه‌ ها نیز مشکلاتی دارند و از دولت طلب دارند. اما هر کدام از ما با افرادی مواجه هستیم که برای ما کار انجام داده‌اند و من در حوزه سلامت باید پاسخگوی همکاران پزشک و پرستار باشم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7