آموزشی دستیاران تخصصی متخصصین

آزمون‌های فوق‌تخصصی و تخصصی پزشکی:سخت‌ترین آزمون علمی-دانشگاهی ایران

به گزارش صدای پزشکان به نقل از تسنیم، وزیر بهداشت را در زمان برگزاری این دو آزمون مهم پزشکی کشور، محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر و همچنین علی‌اصغر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همراهی کردند.

سیدحسن هاشمی در حاشیه بازدید از آزمون‌های فوق‌تخصصی و تخصصی پزشکی در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت: این دو آزمون مهمترین و سخت‌ترین آزمون‌ها در ایران هستند و به‌ هیچ عنوان نمی‌توان آن را با کنکور مقایسه کرد.
وی ادامه داد: در شصت و دومین دوره آزمون تخصصی و بیست و نهمین دوره آزمون فوق‌تخصصی امسال، ۴ هزار نفر شرکت کردند و آنقدر این آزمون شرایط ویژه دارد که از هر ۸ تا ۱۰ نفر فقط یک نفر انتخاب و قبول می‌شود.
وزیر بهداشت با تشریح نوع برگزاری این آزمون‌ها که در دوره تخصصی به‌صورت عملی و نظری امتحان گرفته می‌شود، گفت: هر نوع تغییری در این آزمون‌ها چند سال قبل اعلام می‌شود؛ همانطور که درباره تغییرات آزمون تخصصی از چند سال قبل اطلاع رسانی شد.
هاشمی درباره کمبود نیروهای متخصص و فوق‌تخصص در رشته‌های متعدد پزشکی نیز گفت: مسلما در برخی از رشته‌ها متخصص کمتر احتیاج داریم ولی در برخی رشته‌های جراحی به متخصص و فوق‌تخصص احتیاج بیشتری داریم؛ بنابراین نام این رشته‌ها را نمی‌برم تا تبلیغی نشود و افراد براساس علاقه خود این رشته‌ها را انتخاب کنند.
 وی با ابراز امیدواری از تعداد قبولی بالا در حوزه گواهینامه‌های تخصصی، گفت: تاکنون ۴ هزار متخصص را در مناطق مختلف کشور توزیع کردیم و امیدواریم امسال با توجه به شرایط ظرفیت‌ها و جذبی که صورت می‌پذیرد، ۳ هزار نفر دیگر را نیز توزیع کنیم.
وزیر بهداشت در خاتمه درباره علت افزایش ظرفیت‌ها که برای رعایت حقوق شهروندان بوده است، گفت: در ورودی‌های جدید برای افرادی که به‌صورت آزاد شرکت می‌کنند، مواد لازم رعایت شده است تا تعدادی کاهش پیدا نکند.
تقدیر از برترین‌های آزمون فوق تخصصی پزشکی
قائم مقام دبیرخانه تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به تقدیر از برترین‌های آزمون تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی ایران، زمان اعلام نتایج این آزمون‌ها را نیز اعلام کرد.
سیدحسن امامی رضوی در حاشیه برگزاری بیست و نهمین آزمون فوق تخصصی و شصت و دومین آزمون دانشنامه تخصصی ایران که اکنون در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است، به تسنیم گفت: نتایج نهایی این دانشنامه هفته آینده اعلام خواهد شد.
وی گفت: همچنین رتبه‌های برتر آزمون‌های فوق تخصصی و تخصصی پزشکی ایران نیز در روز ۲۶ شهریور مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7