دیده بان سلامت

آخرین وضعیت زائران ایرانی

سخنگوی وزارت بهداشت، وضعیت ۱۰ زائر ایرانی حادثه مسجد الحرام را که در بیمارستان بستری هستند، تشریح کرد.

به گزارش صدای پزشکان، دکتر ایرج حریرچی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: ۴ نفر از زائران ایرانی حادثه دیده در بیمارستان های هلال احمر در مکه بستری هستند که بزودی ترخیص می شوند.

به گفته وی، ۶ نفر از زائران نیز برای انجام عمل جراحی در بیمارستان های عربستان سعودی بستری هستند که طی چند روز آینده مرخص می شوند.

حریرچی تاکید کرد: وزارت بهداشت مسئول اعلام وضعیت مجروحان حادثه و سازمان حج و زیارت مسئول اعلام تعداد کشته هاست.

جمعه گذشته بر اثر وقوع طوفان در مکه مکرمه و سقوط جرثقیل در مسجدالحرام، ۵ زائر ایرانی کشته و تعدادی مجروح شدند. از ۷ زائر ایرانی نیز هنوز خبری در دست نیست. از ۳۲ مجروح ایرانی شناخته شده ۲۲ نفر مداوا شده و ۱۰ نفر در بیمارستان های هلال احمر و عربستان سعودی بستری هستند.

این حادثه طبق اعلام عربستان بیش از ۱۰۰ کشته و حدود ۲۴۰ زخمی داشته است.

حادثه مکه در انتقال ویروس کرونا به این شهر تاثیری نداشت

از سوی دیگر رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری مرس که عامل آن ویروس کروناست همچنان در شهر ریاض عربستان محدود شده است و حادثه شهر عربستان تاثیری در گسترش این بیماری نداشت.

به گزارش صدای پزشکان محمد مهدی گویا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون ۲۵ نفر مبتلا به ویروس کرونا در شهر ریاض عربستان شناسایی شده که در بیمارستان های این شهر بستری و تحت مراقبت هستند.
وی گفت: گسترش و انتقال عفونت کرونا تاکنون بیشتر در بیمارستان صورت گرفته و موارد انتقال این بیماری در اکثر کشورها از جمله عربستان در بیمارستان بوده است.
گویا افزود: هم اکنون در شهرهای مکه و مدینه و در بین زائران ایرانی و غیر ایرانی مستقر در این دو شهر موردی از بیماری مرس و ویروس کرونا دیده نشده است.
عصر جمعه در پی طوفان شهر مکه، یک بالابر پشت مقام ابراهیم مکه سقوط کرد و بر اساس اعلام مقام های وزارت بهداشت عربستان این حادثه باعث مرگ ۱۰۷ نفر و مجروح شدن ۲۳۷ نفر شد.
مجروحان به بیمارستانهای شهر مکه منتقل شدند که می توانست نگرانی از انتقال ویروس کرونا در بیمارستان و بین مجروحان را ایجاد کند اما اکنون رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، اطمینان می دهد که هیچ موردی از بیماری مرس در شهر مکه نیست و حادثه روز جمعه نیز تاثیری در بروز و انتقال این بیماری در مکه نداشته است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7