سیاست گذاری سلامت

شرط سنی آزمون دستیاری تا اطلاع ثانوی لغو شد

دکتر محمدباقر لاریجانی در نشست خبری با محوریت گام چهارم طرح نظام سلامت که امروز در وزارت بهداشت برگزار شد،از لغو شرط سنی برای شرکت در آزمون دستیاری خبر داد.

، معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به قانونی مبنی بر محدودیت سنی برای شرکت در آزمون دستیاری اظهار کرد: بازنگری این قانون در دستور کار شورا قرار گرفته است و تا اطلاع ثانوی اجرا نمی‌شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت درباره شرط سنی برای شرکت در آزمون دستیاری خاطر نشان کرد : شورای آموزش پزشکی تخصصی از بالاترین مراجع تصمیم گیری در سطح وزارت بهداشت است که بحث شرط سنی در آزمون دستیاری را مطرح کرد و معاونت آموزشی وزارت بهداشت این مصوبه را ابلاغ کرد.

البته قبلا قانونی وجود داشت که برای تحصیل رزیدنت شرط سنی نباید وجود داشته باشد. اما این طرح در دستور کار شورا قرار گرفت برای ۱۰ الی ۱۵ رشته شرط سنی گذاشته شد.

دکتر لاریجانی افزود: برخی از استدلال‌ها مانند حقوق شهروندی، دانش آموختگانی که خود را برای این آزمون آماده کردند و غیره ایجاب کرد تا این قانون مجددا در دستور کار شورا قرار بگیرد. البته این شرط سنی برای رشته‌های مختلف متفاوت بوده و بین ۳۰ تا ۴۰ سال تعیین شده بود.

وی تاکید کرد: با توجه به صحبت‌هایی که با وزیر بهداشت در این زمینه صورت گرفت این طرح مجددا در دستور کار شورا قرار گرفته است و تا اطلاع ثانوی اجرایی نمی‌شود

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

5 نظر برای مطلب "شرط سنی آزمون دستیاری تا اطلاع ثانوی لغو شد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
پیمان
Guest

باید کلا حدفش کنین

مهدى
Guest

سلام ، میشه لطفا کمى بیشتر توضیح بدین . منظور از بین ۳۰ تا ۴۰ چیست ؟

Medvoice
Guest

خبرهایی مبنی بر شرط سنی برای رشته های مختلف از سی تا چهل سال منتشر شده بود که این خبر اشاره به آن موضوع دارد

مهدى
Guest
ممنون از پاسختون ، ۴۰ سال که مشخصه حداکثر سن هست ، اما در واقع سوال اصلى من در مورد ۳۰ هست ، یعنى مثلا منى که در ۲۵ سالگى دوره عمومى رو تموم میکنم حداکثر تا ۳۰ سالگى فرصت دارم در بعضى از رشته هاى خاص پذیرفته بشم ؟ و بعد از این ۳۰ سال این امکان وجود نداره ؟ آیا موضوع طرح در این زمینه ، مورد توجه قرار گرفته است ؟ آیا لیستى از این رشته ها منتشر شده است ؟ درسته با توجه به صحبت ها وزیر و همچنین دکتر لاریجانى احتمالا این طرح فعلا متوقف… بیشتر
Medvoice
Guest

ممنون از لطف شما همکار عزیز! عکس نامه ای در فضای مجازی منتشر شده بود که دارای لیستی از رشته ها بود. بسته به هر رشته محدوده سنی برای ورود به آن رشته در نظر گرفته شده بود که در مورد اکثر رشته ها این عدد ۳۵ و در مورد چند رشته ۳۰ و ۴۰ بود.
با توجه به اینکه این نامه از مجاری رسمی منتشر نشده بود ما به طور مستقیم آن را منتشر نکردی. اما در نهایت خبر متوقف ماندن این طرح مطرح شد که ما انعکاس دادیم.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7