دانش آموختگان

دستور وزیر بهداشت در مورد محدودیت سنی برای رزیدنتی

در پی درخواست نوزدهم شهریور ماه مشاور وزیر در امور پزشکان عمومی درخصوص رفع محدودیت سنی برای پزشکان داوطلب ورود به رشته‌های تخصصی، وزیر بهداشت طی نامه‌ای به معاون آموزشی دستور داد این مصوبه مجدداً در نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی بررسی و ضمن رعایت قانون، حقوق ذینفعان به دقت مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب‌دا؛ در هشتاد و یکمین جلسه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مصوبه‌ای درخصوص محدودیت سنی برای پزشکان داوطلب ورود به رشته‌های تخصصی تصویب شده بود که دکتر سعید تأملی مشاور وزیر در امور پزشکان عمومی طی نامه‌ای به وزیر بهداشت با اشاره به نارضایتی پزشکان عمومی از این مصوبه، بررسی مجدد آن را به لحاظ حقوقی و کارشناسی درخواست کرده بود.

براساس این گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در ابلاغی به معاون آموزشی تأکید کرد: موضوع شرط سنی برای ورود به رشته‌های تخصصی مجدداً در نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی بررسی و رعایت قانون و حفظ حقوق ذینفعان به دقت مورد توجه قرار گیرد.

دکتر هاشمی در ادامه این نامه خاطرنشان کرد: شورای آموزش پزشکی و تخصصی از تصویب هرگونه محدودیت جدید به جز مواردی که به رعایت اخلاق حرفه‌ای مربوط می‌شود، پرهیز نماید.

گفتنی است معاون آموزشی روز گذشته در نشست خبری توقف مصوبه شرط سنی آزمون دستیاری را به منظور بررسی مجدد اعلام کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "دستور وزیر بهداشت در مورد محدودیت سنی برای رزیدنتی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
محمد
Guest

اکثر بچه های پزشکی همینجوری خودبخود به علت با تاخیر قبول شدن تو کنکور یا عقب موندن در طول دوره عمومی عقبن حالا خدمت سربازی و طرحم که هست بعدشم که انقدبی پولی و کمبود کشیدن که میگن یه مدت کار کنیم که تو چهار ساله رزیدنتی دستمون تو جیب خودمون باشه محتاج کسی نباشیم حالا خیلی جالبه که بگن تازه محروم شدی سواله من اینه دوستان تا حالا چند تا متخصص زیر چهل سال تو رشته های خوب دیدین ؟

wpDiscuz
Powered by Themes24x7