آموزشی

تخصص سلامت جنسی ایجاد می شود

معاون مرکز سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد رشته تخصص سلامت جنسی در دانشگاههای علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان محمد اسلامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: ایجاد رشته تخصص سلامت جنسی و زناشویی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و سرفصل های درسی آن در معاونت آموزشی وزارت بهداشت در حال تدوین است.
وی ادامه داد: رشته سلامت جنسی یک رشته تخصصی بالینی خواهد بود که از طریق آزمون دستیاری دانشجو پذیرش خواهد کرد و با توجه به لزوم کارشناسی و طی مراحل قانونی ایجاد این رشته جدید حداقل دو سال زمان می خواهد.
اختلالات جنسی هم اکنون یکی از مشکلات مهم خانواده هاست و بخش مهمی از طلاق ها و نارضایی ها در خانواده ها ناشی از این مشکلات است که تاکنون مراکز و متخصصان کافی برای رسیدگی به این اختلال در کشور وجود نداشته است.
آمارهای مختلفی از میزان اختلالات جنسی در بین مردان و زنان گزارش می شود. این آمارها بسیار متنوع هستند. بر اساس این آمارها بین ۲۰ تا ۷۰ درصد خانواده ها به نوعی با مشکلات و اختلالات جنسی درگیر هستند.
اخیراً ایجاد کلینیک های سلامت جنسی در دانشگاههای علوم پزشکی در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته و قرار است تا آخر امسال حداقل ۱۲ مرکز ارائه این خدمات در استانهای مختلف کشور راه اندازی شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7