دیده بان سلامت

اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم/ حضور ۱۸ هزار پزشک داوطلب

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات حوزه سلامت توسط ۱۸ هزار پزشک داوطلب در سال جاری خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر، فرحناز رافع در خصوص اجرای برنامه کاروان های سلامت اظهار داشت: حضور پزشکان در برنامه کاروان های سلامت سازمان داوطلبان بسیار اهمیت دارد و هدف از حضور پزشکان ارائه خدمت به مردم به ویژه در مناطق محروم کشور است.

وی ادامه داد: در برنامه کاروان های سلامت، با برپایی چادرهای سلامت در بخش های مختلف به ارائه خدمات درمانی می پردازند؛ با اعزام این کاروان ها به استان های مختلف کشور خدمات ویژه سلامت ارائه می شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه فعالیت پزشکان زن و مرد به صورت یکسان به بیماران ارائه می شود، تصریح کرد: در سال جاری ۱۸ هزار پزشک داوطلب با هدف ارائه خدمات حوزه سلامت در ۱۰ استان فعالیت می کنند.

رافع در ادامه با اشاره به حضور پزشکان داوطلب در طرح کاروان های سلامت گفت: خوشبختانه پزشکان و پیراپزشکان در حوزه خدمات داوطلبانه و خودمراقبتی حضور پررنگی دارند، اما برای بهبود شرایط سلامت نیاز به آموزش داریم؛ در واقع آموزش حرف اول را می ‌زند به طوری که معتقدیم آموزش های خودمراقبتی از ۸۰ درصد بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری می کند.

به گفته وی، آموزش های امدادی در راستای حوادث طبیعی ارائه می شود که می تواند باعث توانمندسازی افراد آموزش دیده به منظور مقابله با آسیب های اجتماعی و بیماری های غیرواگیردار شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر یادآور شد: راه اندازی خانه های سلامت یکی از دستاوردهای کاروان های سلامت و امید است که در برخی استان های کشور ایجاد شده است.

سال گذشته ۲۰۰۰ کاروان سلامت به مناطق محروم ۱۲ استان کشور اعزام شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7