سیاست گذاری سلامت

روحانی:شرکت های دانش بنیان در دوران پساتحریم درکنارشرکت های خارجی قرار گیرند

رییس جمهوری با اشاره به ورود شرکت های خارجی به کشور در دوران پسا تحریم گفت: باید زمینه ای فراهم شود که شرکت های دانش بنیان در کنار شرکت های خارجی در برخی از زمینه ها قرارگیرند و با هم فعالیت داشته باشند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی امروز چهارشنبه در اولین گردهمایی مدیران شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در جمع خبرنگاران افزود:توسعه شرکت های دانش بنیان در عین حال زمینه بسیار خوبی برای تولیدات های تک (فناوری های پیشرفته)خواهد بود و کشور می تواند در این زمینه علاوه بر تولید، صادرات خوبی هم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه توسعه شرکت های دانش بنیان هم برای اشتغال فارغ التحصیلان و هم برای جلوگیری از فرار مغزها از کشور راه مناسب و بسیار خوبی است، گفت:اطمینان دارم راه حل درست برای پیشرفت علم و اقتصاد کشور، شرکت های دانش بنیان هستند.

روحانی بیان کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی که اقتصادی درون زا است باید بخش بزرگی در خصوص تکریم نوآوری شرکت های دانش بنیان داشته باشیم؛ از این بعد که دوران پساتحریم است و شرکت های خارجی حضور می یابند و با خود دانش های جدید و فناوری های نو خواهند آورد، شرکت های دانش بنیان در این زمینه کمک خوبی هستند.

وی یادآور شد: شرکت های دانش بنیان وسیله ای هستند که می توانند بسیاری از شرکت های خارجی-ایرانی را با تماس هایی که برقرار می کنند، جذب و به ایران بکشانند؛ به این طریق هم سرمایه و هم تکنولوژی وارد کشور می شود.

روحانی اظهار کرد: در سایه سرمایه و تکنولوژی می توانیم شاهد فعالیت و حرکت در تولید کشور باشیم و در آینده شاهد صادرات و تصرف بازار منطقه باشیم.

وی با اشاره به مشکلات شرکت های دانش بنیان افزود: دولت باید تسهیلات مالی و مقرراتی در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دهد.

روحانی یادآور شد: اصولا یکی از رسالت های وزارت بهداشت، علوم و معاونت فناوری ریاست جمهوری این است که از شرکت های دانش بنیان حمایت و رویت کنند که شرکت های دانش بنیان در بخش های مختلف در چه وضعی هستند و چه کمکی می خواهند و چه اقداماتی باید انجام شود.

اولین گردهمایی مدیران ۴۴۳ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت امروز چهارشنبه (۲۵ شهریور ) با حضور رییس جمهوری، وزرای بهداشت، علوم ،معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، رییس دفتر رییس جمهوری و معاونان وزرا در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7