سیاست گذاری سلامت

بیمارستان فوق تخصصی سرطان با مشارکت سازمان انرژی اتمی ایجاد می شود

معاون برنامه ریزی و توسعه راهبردی سازمان انرژی اتمی کشور گفت: بیمارستان فوق تخصصی سرطان با مشارکت سازمان انرژی اتمی در کشور ایجاد می شود.

حسین خلفی روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه سی ودومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در همدان افزود: در این بیمارستان از دستگاه های پیشرفته و نوین مانند پروتون تراپی برای درمان بیماری سرطان استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: پزشکی و سلامت از جمله حوزه هایی است که به دلیل وجود متخصصان برجسته در آن، مشکل زیادی برای توسعه ندارد و اکنون تمام رادیو داروهای موجود در کشور نیز در داخل تولید می شود.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید و برنامه ششم توسعه فعالیت های زیادی در حوزه پزشکی هسته ای در نظر گرفته شده است.

خلفی بیان کرد: تاکنون یک سوم معادن کشور در زمینه هسته ای شناسایی شده اند که تا پایان برنامه ششم باید این رقم به دو سوم برسد.

وی افزود: اکنون معدن ساغند یزد و گچین بندرعباس درحال بهره برداری بوده و تامین سوخت فرآوری اورانیوم گام بزرگی در تامین اورانیوم مورد نیاز است.

معاون برنامه ریزی و توسعه راهبردی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: صنعت یو سی اف اصفهان نیز آماده بهره برداری بوده و ساخت راکتور تهران و سوخت ۳٫۵ درصد اراک نیز به صورت آزمایشی در کشور ساخته شده است و امیدواریم با برداشته شدن تحریم ها و هموار شدن راههای تعامل این شتاب عمل بیشتر شود.

وی احداث مرکز تولید استاندارد رادیو داروها را از اهداف این سازمان عنوان کرد و باقی ماندن آب سنگین اراک در جای خود را بزرگترین موفقیت تیم مذاکره کننده ایران دانست.

خلفی ادامه داد: پیش از انقلاب فعالیت هایی مانند تاسیس راکتور تهران را داشتیم فعالیت هایی به عنوان یک برنامه وارداتی و تکنولوژیک که حتی برای دستیابی به برق ۲۰ هزار مگاواتی نیز باید سال های منتظر می ماندیم.

وی بیان کرد: در حالیکه با تلاش دانشمندان کشور بعد از انقلاب هم اکنون در شناسایی معادن، فرآوری اورانیوم و ساخت سوخت پایدار برای نیروگاه ها اقتدار کامل داریم.

سی و دومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای ایران ۲۵ تا ۳۱ شهریور ماه در مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال برگزاری است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7