سیاست گذاری سلامت

معاون وزیر بهداشت: واردات داروهای مشابه تولید داخل محدود می شود

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، سیاست وزارت بهداشت را محدودیت واردات داروهای خارجی دانست که مشابه آن در داخل تولید می شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر رسول دیناروند اظهارداشت: انتظار ما از بیماران این است که داروهای تولید داخل را جایگزین داروهای خارجی کنند.

وی با تاکید بر اینکه داروهای مشابه خارجی که در داخل تولید می شود تمامی مراحل کنترل کیفیت را پشت سر گذاشته و مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند، گفت: یکی از مزایای داروهای تولید داخل، قیمت آنهاست که خیلی ارزان تر از داروهای خارجی هستند.

دیناروند، قرص «پنتاسا» را مثال زد و گفت: مشابه این قرص که برای بیماری های گوارشی کاربرد دارد، «مزالازین» نام دارد که در بازار دارویی کشور وجود دارد و بیماران می توانند این دارو را استفاده کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو، حمایت از صنایع داروسازی کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: حمایت از تولید داخل، می بایست با هدف افزایش صادرات همراه باشد. زیرا، صنعت داروسازی کشور از توان بالایی برای تسخیر بازار دارویی کشورهای منطقه و همسایه برخوردار است.

دیناروند، سیاست وزارت بهداشت را حمایت از صنعت داروسازی کشور عنوان کرد و گفت: واردات آن دسته از داروهای خارجی که مشابه تولید داخل دارند، محدود می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7