سیاست گذاری سلامت

ثبت‌ نام اینترنتی اهدای خون از ابتدای مهر ماه آغاز می‌شود/ افراد ۱۸ تا ۲۵ سال بهترین خون را برای اهدا دارند

مدیر کل پایگاه انتقال خون استان تهران از ثبت ‌نام اینترنتی اهدای خون از ابتدای مهر ماه خبر داد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام اینترنتی اهدای خون به پایگاه اینترنتی انتقال خون استان تهران مراجعه کنند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، سید مرتضی طباطبایی با اشاره به اینکه مراکز سیار انتقال خون روزانه دو مورد آن در ادارات و مراکز دستگاه‌ها دائر است، اظهار داشت: برای عید قربان و غدیر برنامه به صورت جداگانه نداریم ولی مرکز وصال و نارمک انتقال خون استان تهران در تعطیلات باز است و از اهدا کنندگان خون استقبال می‌کند.

وی از ثبت‌نام اینترنتی اهدای خون از اول مهر ماه خبر داد و گفت: افرادی که قصد اهدای خون را دارند می‌توانند با ثبت شماره کارت ملی و سایر مشخصات از طریق مراجعه به سامانه انتقال خون استان تهران اقدام کنند.

مدیر انتقال خون استان تهران با اشاره به موضوع نذر خون توسط هموطنان در ایام محرم گفت: سال گذشته از طریق  سامانه اهدای خون به صورت پایلوت برخی موفق به گرفتن نوبت برای نذر خون شدند و امسال نیز از ابتدای محرم تا اربعین و صفر نذر خون افراد در پایگاه‌های انتقال خون انجام می‌شود.

طباطبایی با اشاره به اینکه اهدای خون حدود نیم ساعت به طول می‌انجامد، بیان داشت: بهترین سن اهدای خون ۱۸ تا ۲۵ سال است و به دلیل اینکه افراد در این سن واکسیناسیون هپاتیت B در آنها انجام شده است لذا می‌توان گفت سالم‌ترین خون‌ها را دارند. همچنین اکثر جوانان ایرانی معتقد بوده و مساله اهدای خون با فرهنگ ایرانی اسلامی آنها عجین است.

وی اضافه کرد: تمام خون‌های اهدا شده قبل از استفاده از نظر ملاک‌های مختلف همچنین تاکیدهای مورد نظر بهداشت جهانی چک می‌شوند و موارد مشکوک از چرخه خارج و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

مدیر انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه در سطح استان تهران ۱۶ مرکز ثابت انتقال خون فعال است، گفت: اعتبار خرید کیسه انتقال خون، کیت غربالگری و … در ستاد مرکزی انجام می‌شود و بر اساس نیازها بین استان‌های مختلف توزیع می‌شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7