آموزشی دستیاران تخصصی

وزیر بهداشت: ایجاد تحول در نظام آموزشی که سال‌هاست تغییر نداشته دشوار است

وزیر بهداشت در مراسم اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر شصت و دومین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و نهمین دوره‎ی دانشنامه فوق تخصصی که در تالار امام خمینی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد به تغییرات عمده در آموزش پزشکی کشور که در راه است اشاره کرد و گفت در کشوری که سال‌ها در آموزش تغییری رخ نداده است ایجاد تحول دشوار است و باید بدون شتاب‌زدگی تغییرات مدنظر را اعمال کنیم.

دکتر هاشمی در ابتدا به همه کسانی که توانستند رتبه های برگزیده را در این آزمون کسب کنند تبریک گفت و افزود: کسب رتبه برتر درخدمتی است که به مردم خواهید داشت که از این رتبه‌ای که در اینجا کسب کردید بسیار ارزشمندتر خواهد بود.

وزیر بهداشت از تمام برگزارکنندگان این آزمون که تلاش کردند آزمون به بهترین شکل اجرا شود و امانت داری را حفظ کردند تشکر کرد و گفت: برگزیدگان این آزمون به واقع شایستگی برگزیده شدن را داشتند.

وی با اشاره به اقدامات مثبتی که در آموزش پزشکی کشور در حال روی دادن است گفت: امیدوارم دانشگاه‌ها و معاونت‌های آموزشی دانشگاه‌ها این تحول را جدی بگیرند و این مهم تنها با درایت و فداکاری میسر خواهد شد. ایجاد تغییر هزینه دارد و ما باید هزینه آن را پرداخت کنیم.

دکتر هاشمی افزود: در کشوری که سال‌ها در آموزش تغییری رخ نداده است ایجاد تحول دشوار است و باید بدون شتاب‌زدگی تغییرات مدنظر را اعمال کنیم.

وزیر بهداشت در ارتباط با آزمون‌های تخصصی و فوق تخصصی گفت: باید از سلیقه‌ای برخورد کردن افراد جلوگیری کرد.

وی افزود: امیدوارم با تلاشی که دکتر لاریجانی خواهند داشت بتوانیم با تهیه بانک سوالات آزمون سالی دو بار آزمون را برگزار کنیم. و امیدوارم آزمون‌های ما از سنجش دانش تئوریک به سمت سنجش مهارت ها پیش برود. آنچه که به عنوان دانش از آن یاد می­شود، امروزه در اختیار همه است و آن چیزی که اهمیت دارد، کسب مهارت است.

دکتر هاشمی گفت: باید تغییرات آموزشی را به شکلی ایجاد کنیم که برخلاف امروز دانشجویان ما مجبور نباشند یک سال از دوره­­ تحصیل، خود را در کتابخانه محبوس کنند بلکه بجای آن باید مدت زمانی را که در قانون پیش­بینی شده است، در فیلد حضور داشته باشند.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت توجه به مردم خاطر نشان کرد: به عنوان کسی که دو دهه معلمی کرده­ ام عرض می­کنم که هیچ وقت فراموش نکنیم از کجا آمده­ ایم. در زندگی سراب­های زیادی است، اما آن چیزی که قابل افتخار است توجه بیشتر به مردم است.

وی افزود: فطرت انسان به گونه­ ای است که با افزایش ثروت آرام نمی گیرد و احساس آرامش تنها زمانی حاصل می­شود که انسان احساس موثر بودن کند و این که احساس کند مردم کشورش از علم و مهارت او بهره­ مند می­شوند.

دکتر هاشمی ارزش را در خدمتی که به بشریت می­توان کرد دانست و افزود: همه در این دنیا مسافر هستیم و عمر به سرعت می­گذرد و آنچه که از ما باقی می­ماند تنها نیکی است. نام نیک برای زورمندان و ثروتمندان نیست بلکه برای کسانی است که نهایت کمک را به همنوعان خود می کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7