نظام سلامت

در سلامت ۲۵ درصد مباحث پزشکی نقش دارد

معاون بهداشت با تاکید بر لزوم همکاری بخش خصوصی در برنامه تحول سلامت به منظور کاهش بار دولت، افزود: در حوزه بهداشت عمومی می توانیم از توانمندی اصناف با همان سرمایه انسانی استفاده کنیم.

به گزارش وب دا؛ دکتر علی اکبر سیاری در نشست هم اندیشی طرح تحول بهداشت عمومی تهران، با بیان این که سلامتی برخورداری از رفاه اجتماعی، جسمی و روانی است، گفت: در بحث سلامت حدود ۵۰ درصد مسائل اجتماعی، ۱۵ درصد محیط زیست، ۱۰ درصد ژنتیک و ۲۵ درصد موارد پزشکی دخیل هستند.

معاون بهداشت یکی از ویژگی های حکمرانی خوب و تاثیر گذار را صیانت و محافظت از نیروی انسانی عنوان کرد و اظهار داشت: نیروی انسانی هر کشور، سرمایه های آن  کشور محسوب می شود و لازم است در جهت حفظ سلامت این نیروی انسانی تلاش شود.

دکتر سیاری صداقت، راستگویی با مردم را از دیگر ویژگی های حکمرانی خوب بیان کرد و افزود: نباید کاری کرد که اعتماد مردم نسبت به دولتمردان و ساستگذارن خدشه دار شود. بلکه لازم است وفای به عهد داشته باشیم.

وی در ادامه، استفاده از امکاناتی مثل شبکه های بهداشتی و درمانی در اختیار را از اصول اجرای برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت دانست و گفت: ایجاد عدالت و شفافیت در کارها، توانمندسازی مردم در جهت حفظ سلامت خود، لزوم همکاری های بین بخشی و استفاده از تکنولوژی ارزان و مناسب می تواند ما را در اجرای این طرح موفق سازد.

دکتر سیاری بر لزوم استفاده از نیروی انسانی مناسب با حداکثر بهره وری در اجرای برنامه های تحول در حوزه بهداشت تاکید کرد و گفت: استفاده از تکنولوژی مناسب و ارزان باعث می شود تا با حداقل هزینه حداکثر بهره وری را داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم همکاری بخش خصوصی در برنامه تحول سلامت به منظور کاهش بار دولت، افزود: در حوزه بهداشت عمومی می توانیم از توانمندی اصناف با همان سرمایه انسانی استفاده کنیم.

دکتر سیاری افزود: کالا یا خدمتی که به دست مردم می رسد باید از استاندارد های جهانی برخوردار باشد.

معاون بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ۷ برنامه و ۸ پروژه در برنامه تحول در بهداشت، گفت: در صدد هستیم تا نیروی انسانی که سرمایه اجتماعی است را با توانایی و خدمات خود توانمند کنیم.

دکتر سیاری ابراز امیدواری کرد تا هر یک از ادارات و سازمان ها در جهت ارتقای سلامت افراد تلاش کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7