دیده بان سلامت

سلامت مکمل‌های ارائه شده در داروخانه‌ها مورد تایید سازمان غذا و دارو می‌باشد

چند روز پیش مربی تیم ملی پرورش اندام کشور از وزارت بهداشت خواسته بود که مکمل‌های غیر‌مجاز را معرفی کند. معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در واکنش به این درخواست گفت تنها مکمل‌های ارائه شده در داروخانه‌ها مورد تایید سازمان غذا و دارو است و توصیه کرد فقط از این طریق مکمل‌ها را تهیه کنند.

به گزارش صدای پزشکان، دکتر دیناروند در مصاحبه اختصاصی با وب‌دا گفت: ما تا کنون بارها در رابطه با مکمل‌های غذایی هشدار داده بودیم، تهیه مکمل ها صرفا از طریق داروخانه‌ها مورد تایید است. داروخانه‌ها به دلیل آنکه مورد نظارت هستند کیفیت و سلامت آنها مورد تایید سازمان غدا و دارو می‌باشد.

وی افزود: متاسفانه منبع تهیه مکمل‌های ورزشی توسط ورزشکاران بیشتر خارج از شبکه‌های رسمی و عمدتا از طریق باشگاه‌های ورزشی است که نمی‌تواند مورد تایید ما باشد.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: متاسفانه شبکه فعالی در ارتباط با قاچاق این مکمل ها وجود دارد  که خارج از شبکه رسمی فعالیت می‌کنند که به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود و سلامت مکمل‌های قاچاق به هیچ وجه مورد تایید سازمان غذا و دارو نمی‌باشد و احتمال اینکه تقلبی باشند بسیار زیاد است.

دکتر دیناروند خاطر نشان کرد: توصیه ما به ورزشکاران و سایر هموطنان این است که به هیچ وجه این مکمل‌ها را از شبکه غیررسمی تهیه نکنند.

وی افزود: توصیه می‌کنم ورزشکاران این مکمل‌ها را فقط از دارو‌خانه‌ها تهیه و تحت نظر متخصص استفاده کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7