فرهنگی

۶٫۴ درصد از دانشجویان دانشگاههای وزارت بهداشت معتادند

رییس دفتر مرکزی مشاوره دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس شیوع شناسی مصرف انواع موادمخدر در میان دانشجویان دانشگاههای وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۶٫۴ درصد اعلام شده است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا مریم کریمی با اشاره به اینکه میزان شیوع شناسی مصرف انواع موادمخدر درمیان دانشجویان دانشگاههای تابعه وزارت علوم و دانشجویان وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ مطالعه شده است، گفت: طرح شیوع شناسی مصرف موادمخدر با هماهنگی ستاد هماهنگی مبارزه با موادمخدر اجرا شده است.

او یادآوری کرد: جامعه آماری مورد مطالعه شیوع شناسی مصرف انواع مواد مخدر را سه هزار و ۵۲۰ دانشجو تشکیل دادند.

کریمی خدمات دفتر مرکزی مشاوره دانشجویی و ادارات تابعه دانشگاههای علوم پزشکی کشور را در جهت حفظ، تامین و ارتقای بهداشت دانشجویان بیان کرد و گفت: دانشجویان سرمایه های ارزشمند جامعه هستند که حتی یک مورد ابتلای آنان به این معضل اجتماعی قابل قبول نیست.

او گفت: در مجموع خدمات این دفتر در سطوح پیشگیری و آموزش، مشاوره و درمان و بازتوانی به گروههای هدف ارایه می شود چرا که دانشجویان این وزارتخانه پس از فراغت از تحصیل به عنوان خادمان سلامت در جامعه فعالیت خواهند کرد.

رییس دفتر مرکزی مشاوره دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: این دفتر تلاش دارد خدمات مناسبی را در ادارات مشاوره دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی به گروههای هدف ارایه دهد.

او گفت: هم اکنون ادارات مشاوره دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به ۱۸۰ هزار نفر از دانشجویان در حال تحصیل خدمات ارایه می دهد که برای رفاه بیشتر آنان خطوط مشاوره داخلی نیز در هر واحد دانشگاهی جهت بازگویی مشکلات و ارایه خدمات مشاوره به آنها راه اندازی شده است.

هم اکنون ۳۲۰ مشاور اعم از روانشناس و مددکار و ۱۲ روانپزشک در ۶۷ اداره مشاوره علوم پزشکی سراسر کشور فعالیت می کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین نظر
جدیدترین نظر نظر با بالاترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محسن رستمی
محسن رستمی
9 سال قبل

با سلام ای کاش خانم دکتر می فرمودند که اعتیاد در این پژوهش چطور تعریف شده؟ و اینکه چرا data مربوط به سال ۱۳۹۱ الان به بیرون درز میکنه؟ مرکز تحقیقات اعتیاد دانشگاه تهران به مدت ۵ سال دانشجویان دانشگاه تهران را بصورت آینده نگر در خصوص اعتیاد پیگیری کرد. ای کاش اون دیتا هم ارایه میشد. کار بسیار بزرگ و ارزشمندی بود. متاسفانه، برخی مدیران تصور میکنند بهتره این قبیل دیتاها هیچوقت به جامعه ارایه نشه. البته شایدم حق دارند. با فضاسازی هایی که بر علیه پزشکان به راه افتاده، احتمال میره از فردا برخی سایت ها انگ معتاد… بیشتر

Powered by Themes24x7