سیاست گذاری سلامت

تدوین سند آمایش منطقه‌ای و بین المللی آموزش علوم پزشکی

معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورت تحقق بسته بین المللی سازی، سند آمایش منطقه‌ای و بین المللی آموزش علوم پزشکی تدوین می‌شود.

به گزارش صدای پزشکان  نقل از فارس ،محمد باقر لاریجانی در رابطه با بسته بین‌المللی سازی آموزش علوم پزشکی اظهار داشت: این بسته یکی از بسته‌های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی به شمار رفته و ناظر به سیاست توسعه دانش‌های نوین با تأکید بر حیطه‌های میان رشته‌ای و تمرکز بر علوم و فناوری‌های نوین است.

وی افزود: حضور در عرصه‌های آموزشی منطقه‌ای و جهانی،‌ ارتقای منابع انسانی بخش آموزش عالی سلامت و خلق ثروت دانش‌بنیان در عرصه آموزش عالی سلامت از دیگر سیاست‌های بسته بین‌المللی سازی آموزش علوم پزشکی است.

معاون آموزش وزارت بهداشت ادامه داد: انتظار می‌رود در صورت تحقق بسته بین‌المللی سازی آموزش علوم پزشکی سند آمایش منطقه‌ای و بین‌المللی آموزش علوم پزشکی و شاخص‌های دانشگاه‌های با عملکرد بین‌المللی و مدل پایش آن تدوین شود.

لاریجانی گفت: طراحی مدل بهره‌مند تبادلات علمی و بین‌المللی و تدوین الگوی انعطاف در کوریکولوم‌‌های آموزشی به منظور گسترش جذب دانشجویان خارجی همچنین اعتبار بخشی بین‌المللی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از دیگر خروجی‌های مورد انتظار بسته‌بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی است.

وی تدوین و بستر سازی برای استقرار نقشه آمایش بین‌الملل آموزش علوم پزشکی کشور طراحی و ساماندهی پورتال آموزش علوم پزشکی کشور به منظور معرفی ظرفیت آموزش عالی سلامت کشور در سطح دنیا و اعتبار بخشی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش علوم پزشکی کشور را از محورهای بسته بین‌المللی سازی آموزش علوم پزشکی معرفی کرد.

معاون آموزش وزارت بهداشت ادامه داد: شناسایی ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌های داخل کشور برای فعالیت‌های بین‌المللی و مأموریت محور کردن دانشگاه‌های کشور جهت برقراری ارتباط با کشورهای منطقه و جهان و ایجاد همکاری با صنعت و اقتصاد ملل مختلف از طریق ایجاد همکاری ‌های تحقیقاتی با آنها و بهبود بخشیدن و ایجاد تنوع مفید علمی و فرهنگی از طریق تبادل دانشجو با دانشگاه‌های برتر جهان از اهداف محور تدوین و بستر سازی برای استقرار نقشه‌ آمایش بین‌الملل آموزش علوم پزشکی کشور است.

لاریجانی عنوان داشت: معرفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به زبان رایج بین‌المللی به سایر کشورها همچنین کمک به تربیت نیروی انسانی سلامت برای کشورهای منطقه و گسترش ارتباطات علمی با مراکز و نهادهای آموزشی و تحقیقاتی معتبر بین‌المللی از اهداف محور طراحی و ساماندهی پورتال آموزش علوم پزشکی کشور است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "تدوین سند آمایش منطقه‌ای و بین المللی آموزش علوم پزشکی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
خوااننده
Guest

خوبه سند ها پیدا شد… قبلا همه کارها قولنامه ای بود. حتما حالا می شه روش وام هم گرفت… دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هم که قبلا اعتبار بین‌المللی نداشتند و این همه دانشجویان ایرانی که در خارج پذیرش شده اند و حالا متخصصین بنامی هستند از همین دانشگاه‌های قولنامه ای بودندو خوب الا ن سند را ببرید به نام کنید و تمام…

wpDiscuz
Powered by Themes24x7