دیده بان سلامت

وزیر بهداشت عربستان زائران را مقصر حادثه خونین مکه دانست

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فرانس ۲۴ وزیر بهداشت عربستان سعودی در توضیح حوادث روز گذشته مکه گفت : زائران در حادثه خونین روز پنجشنبه در منا مقصر هستند.
شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: بیش از هفت صد زائر در مکه بر اثر ازدحام جمعیت جان باختند. هشت صد نفر نیز در این حادثه زخمی شدند.
گزارشگر این شبکه در ریاض در خصوص این حادثه گفت: رئیس کمیسیون حج در عربستان از آغاز تحقیقات در خصوص این حادثه خبر داد. نتیجه این تحقیقات بلافاصله به سلمان شاه عربستان ارائه خواهد شد و وی در خصوص این حادثه غم انگیز تصمیم گیری خواهد کرد. وزیر بهداشت نیز عصر امروز از تلویزیون دولتی حجاجی را که قوانین امنیتی را رعایت نکرده اند، مسئول این حادثه معرفی کرد.
وی تاکید کرد که امکان جلوگیری از بروز چنین حادثه ای وجود نداشته است. وزیر بهداشت نیز از تحقیقاتی شفاف و روشن در این خصوص سخن به میان آورد. باید خاطر نشان کرد که حادثه روز جاری، خونین ترین حادثه در بیست و پنج سال گذشته در مکه بوده است.
مجری پرسید: آیا مقامات سعودی توانایی جلوگیری از بروز چنین حوادث غم انگیزی را دارند؟
گزارشگر پاسخ داد: باید خاطر نشان کرد که این اولین باری نیست که چنین حادثه غم انگیزی در جریان برگزاری مراسم حج در مکه رخ می دهد. یادآوری می کنم که سال دو هزار شش نیز مکه شاهد کشته شدن عده زیادی از زائران بر اثر ازدحام جمعیت بود. در نُه سال گذشته سرمایه گذاری های زیادی در مکه با هدف تقویت زیرساخت های امنیتی انجام گرفته است. دولت عربستان میلیارد ها دلار هزینه کرده اند. شاید به همین دلیل است که وزیر بهداشت زائران را در این حادثه مقصر معرفی می کند. نگاه میلیون ها نفر به عربستان است و ریاض جز تلاش برای جلوگیری از تکرار حوادثی از این دست، چاره ای ندارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7