دیده بان سلامت

وزیر بهداشت در انتظار صدور روادید برای سفر به عربستان

به گزارش صدای پزشکان به نقل از الف قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه سفر وزیر بهداشت به عربستان از طرف ما قطعی است، گفت: اما طرف مقابل نیز باید آماده باشد تا این سفر انجام شود.

ایرج حریرچی درباره سفر وزیر بهداشت به کشور عربستان در پی فاجعه روز گذشته در منا، گفت: ما از وزارت خارجه درخواست کرده‌ایم، شرایطی فراهم شود تا وزیر بهداشت و هیاتی از تهران با حضور در عربستان مستقیما در جریان روند درمان مجروحان این حادثه قرار گیرند. این وزارتخانه نیز به دولت عربستان اعلام کرده تا این کشور ویزا صادر کرده و مقدمات سیاسی سفر را فراهم کند.

وی با بیان اینکه سفر وزیر بهداشت به عربستان از طرف ما قطعی است، اظهار کرد: از آنجایی که سفر به عربستان سفری دیپلماتیک است باید طرف مقابل نیز آمادگی لازم را داشته باشد. بنابراین هر زمان که ویزا از سوی کشورعربستان صادر شود ما آماده‌ایم که حرکت کنیم. در صورت انجام این سفر افرادی از وزارت بهداشت، وزارت خارجه و هلال احمر نیز وزیر بهداشت را همراهی خواهند کرد.

حریرچی افزود: همچنین بسته به شرایط موجود، اگر نیازی از نظر نیروی پزشکی و پرستاری وجود داشته باشد گروهی از این افراد نیز وزیر را همراهی می‌کنند.

وی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به مجروحین حادثه منا نیز گفت: تقریبا همه مجروحان ما در بیمارستان‌های خودمان هستند و وضعیت رسیدگی به آنها به خوبی انجام می‌گیرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7