دانشجویان

وزیر بهداشت : خدمت به مردم باید مهمترین انگیزه تحصیل در رشته پزشکی باشد

وزیر بهداشت شالوده اصلی رابطه پزشک و بیمار را توجه به اخلاق عنوان کرد و به دانشجویان گفت: لازم است در کنار کسب علم و دانش و مهارت از اخلاق درست و آراسته بهره مند شوند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران، وظیفه اصلی دانشجو را یادگیری فعال و همیشگی بیان کرد و گفت: دانشجو باید نگاهی جدید داشته باشد و در کنار کسب علم به دنبال پژوهش و کسب مهارت باشد.

به گفته وزیر بهداشت، ارزش دانشجو به روحیه پرسش گری و جستجو گری وی است.

دکتر هاشمی با اشاره به این که رشته های علوم پزشکی با جان مردم سروکار دارد، افزود: پزشک و پرستار امین مردم هستند، چرا که مردم به پزشک اعتماد می کنند و او را  چه از نظر مسائل جسمی و چه از نظر مشکلات خانوادگی و روحی خود به عنوان محرم می شناسند.

وی بر ضرورت توجه دانشجویان پزشکی به اخلاق پزشکی تاکید کرد و افزود: لازم است در کنار کسب علم و دانش و مهارت از اخلاق درست و آراسته بهره مند شویم ، چرا که شالوده اصلی رابطه پزشک و بیمار توجه به اخلاق است.

وزیر بهداشت به دانشجویان تاکید کرد: اگر می خواهید وظیفه انسانی و ملی خود را به خوبی انجام دهید باید از فرصت ها استفاده کرده و به کسب علم و دانش بپردازید.

دکتر هاشمی بر توجه دانشجویان به پژوهش تاکید کرد و گفت: ما می توانیم با پژوهش نام ایران را در میان کشورهای قدرتمند سربلند کنیم.

وزیر بهداشت همچنین، رشته های گروه علوم پزشکی جز رشته های مقدس مطرح کرد و گفت: اگر بخواهیم در مسیر نیاکانمان قدم برداریم، باید به اخلاق و دانش به صورت یکسان توجه کنیم.

وی بر ضرورت توجه به قدر و منزلت مردم از سوی پزشک تاکید کرد و افزود: هر فردی باید قدر خود را بداند و از وظایف خود آگاه باشد، چرا که از مسیر احترام است که اعتماد میان پزشک و بیمار حاصل می شود.

دکتر هاشمی افزود: اگر می خواهید در آینده کشور به شما افتخار کند باید به مردم احترام بگذارید و مردم را از خود بدانید و با کسب مهارت می توانید در آینده به مردم کمک کنید.

وی بر استفاده از وقت و فرصت ها جهت یادگیری تاکید کرد و گفت: آنچه که مهم است گذراندن دوران دانشجویی با میزان اندوخته و معلومات است.

وی افزود: اگر اضطراب و تلاشی که برای ورود به دانشگاه را تا پایان تحصیل خود داشته باشید می توانید همیشه و در همه جا موفق باشید.

دکتر هاشمی در ادامه، با اشاره به وجود مسائل و مشکلات در جهان و کشور، افزود: بنا نیست تا دانشجو در همه موضوعات اظهار نظر کند.

وی افزود: زمان تحصیل ما در دانشگاه همزمان با انقلاب و دفاع مقدس بود و دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشجویان نابغه ای داشت که همین نوابغ شهید شدند و این ها می توانند برای همه بشریت الگو باشند.

دکتر هاشمی با تاکید بر این که اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران می توانند الگوی خوبی برای دانشجویان باشند، افزود: از آنجا که ممکن است لغزش های زیادی در مسیر زندگی هر فردی وجود داشته باشد، لازم است در زمینه مذهب و خداشناسی مطالعات زیادی از سوی دانشجو صورت گیرد

وی همچنین بر ضرورت مطالعه تاریخ ایران تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم درک خوبی از ایران داشته باشیم، می توانیم بر وسوسه های بیرون غلبه کنیم.

به گفته دکتر هاشمی، آنچه که برای دانشجو ماندگار است کسب دانش و مهارت و خدمت به هم نوع است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "وزیر بهداشت : خدمت به مردم باید مهمترین انگیزه تحصیل در رشته پزشکی باشد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
سعید
Guest

مهمترین انگیزه که خدمت به مردمه! مشکل از ضد انگیزه هایی که شما و دوستانتون در سال های اخیر در دستور کار خودتون قرار دادین.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7