آموزشی دستیاران تخصصی متخصصین

دکتر امامی رضوی: طرح ضریب K برای استریت ها هیچ تغییری نکرده است

دغدغه ی این روزهای کسانی که با استفاده از قوانین موجود بدون گذراندن دوران طرح پزشکی عمومی وارد دوران تخصص شده اند ( استریت ها )، افزایش طرح تخصص به دوبرابر زمان تحصیل برای این گروه از پزشکان است. خبری که سر و صدا و نگرانی های زیادی را ایجاد کرد. صدای پزشکان نیز بنا بر رسالت خویش به محض ابلاغ رسمی این دستورالعمل به بیمارستان ها جهت رویت دستیاران، اقدام به انتشار آن جهت اطلاع پزشکان نمود.

برای دریافت جزئیات بیشتر و رفع نگرانی های همکاران عزیز، برآن شدیم تا با مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصاحبه ای ترتیب دهیم. دکتر امامی رضوی در این راه کمک حال ما شدند و مانند گذشته صراحتا پاسخ گوی سوالات ما بودند. از ایشان در مورد فرمول ابلاغی پرسیدیم و ایشان ضمن تایید شبهه های موجود در آیین نامه ابلاغی و شفاف نبودن آن گفتند: « این مصوبه برای شفاف سازی دوره نیم تا دو برابر است و ناظر بر افرادی است که بخشی از خدمات خود را گذرانده اند. با این فرمول موضوع دقیق تر محاسبه میشود. البته متن آن بگونه ای است که شبهه ایجاد شده را نمی توان پاسخ داد. پاسخ صریح من این است که دوره طرح ضریب کا برای گروه استریت که اصلا طرح نیروی انسانی دوره عمومی خود را نگذرانده اند همان برابر دوره تحصیل است و هیچ تغییری نسبت به گذشته نکرده است.انشالله در نشست بعدی شورای آموزش پزشکی و تخصصی به صراحت این موضوع را تصویب و شبهه را برطرف می کنیم. »

صدای پزشکان امیدوار است تا وزارت محترم بهداشت در زمینه قانون گذاری و نیز اطلاع رسانی دقیق تر، شفاف تر و مسئولانه تر عمل کند تا موجب افزون شدن نگرانی همکاران عزیز نشود.

درباره نویسنده

احسان قدیمی

فارغ التحصیل رشته پزشکی و گواهینامه عالی بهداشت عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
ورودی 95 رشته ی ارتوپدی، دانشگاه علوم پزشکی تهران

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "دکتر امامی رضوی: طرح ضریب K برای استریت ها هیچ تغییری نکرده است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
Elham
Guest

ببخشین اونایی که کلا از طرح معافن مثل تک فرزندها بازم باید طرح عمیشون رو با طرح تخصص برن یا کلا هیچ کدوم از طرح هارو نباید برن؟

wpDiscuz
Powered by Themes24x7