دیده بان سلامت

وزیر بهداشت برای پیگیری وضعیت زائران حادثه دیده منا وارد مکه شد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی ساعت پنج بامداد امروز(سه شنبه) وارد مکه شد و برنامه های سفر خود را برای پیگیری آخرین وضعیت مجروحان، مفقودان و زائران آسیب دیده فاجعه منا آغاز کرد.

وزیر بهداشت قرار بود، ساعت ۱۲ روز گذشته(دوشنبه) با پرواز اختصاصی به عربستان برود که به علت عدم صدور مجوز پرواز، سفر وی به تاخیر افتاد و سرانجام ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه شامگاه دوشنبه با پرواز غیر مستقیم ابتدا به دوحه و از آنجا با پرواز دیگری به جده رفت.

ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت با اعلام این خبر افزود: قرار است وزیر بهداشت در این سفر با برخی مقامات عربستان برای رسیدگی به وضعیت زائران ایرانی آسیب دیده در فاجعه منا و بویژه روشن شدن وضعیت زائران مفقود شده کشورمان دیدار و گفت و گو کند. 

وزیر بهداشت را در این سفر «امیرمحسن ضیایی» رییس جمعیت هلال احمر، «حسن قشقاوی» معاون کنسولی و امور مجلس وزیر امور خارجه و «محسن اسدی» مشاور وزیر بهداشت در امور بین الملل همراهی می کنند. فاجعه منا پنجشنبه گذشته هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات رخ داد و در این حادثه غم بار بیش از دو هزار نفر کشته و بیش از این تعداد مصدوم شدند. 

بر اساس آخرین آمار رسمی ۲۲۶ ایرانی کشته شدند و حدود ۲۴۸ نفر از زائران ایران نیز همچنان مفقود هستند. 

۲۸ مصدوم ایرانی نیز هنوز در مراکز درمانی عربستان به سر می برند.

تکمیلی:

دکتر سیدحسن هاشمی در بدو ورود به محل استقرا خود در مکه مکرمه در گفتگو با صداوسیما افزود: سحر به مکه رسیدیم و طبیعتا هر کسی که وارد حرم شود باید ابتدا اعمال را به جا آورد، اعمال به پایان رسیده است و جلسه‌ای با همکاران خواهیم داشت. وزیر بهداشت ادامه داد: مدیریت انتقال اجساد با ستاد است و هماهنگی‌های لازم را در عربستان و ایران برای انتقال سریع پیکر جانباختگان انجام خواهیم داد.

تکمیلی:

دکتر سید حسن هاشمی  با حضور در یکی از بیمارستان‌های مکه ضمن عیادت از بیماران و مصدومان ایرانی بستری در این بیمارستان از نزدیک در جریان روند درمان این بیماران قرار گرفت.

 به گفته وزیر بهداشت وضعیت عمومی مجروحان و بیماران بستری رضایت بخش است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7