دیده بان سلامت

ایرانی ها سالانه ۶۰میلیاردنخ سیگار دود می کنند

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با بیان افزایش استعمال دخانیات در میان قشر جوان و تحصیلکرده گفت: ایرانی ها سالانه ۵۵ تا ۶۰ میلیارد نخ سیگار دود می کنند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا،  محمدرضا مسجدی با استناد به آخرین آمارهای ارائه شده در زمینه مصرف سیگار افزود: ۲۵ تا ۲۷ درصد مردان بالای ۱۵ تا ۱۶ سال و ۳٫۵ تا چهار درصد زنان در کشور سیگار می کشند. 

وی ادامه داد: همچنین همراه با افزایش سطح سواد در قشر جوان و تحصیلکرده، مصرف سیگار بویژه در زنان تحصیلکرده نیز افزایش یافته و جایگزین کردن چیزی به جای سیگار در باور زنان نسبت به مردان بسیار سخت تر است. 

۲۷ درصد مردان بالای ۱۵ تا ۱۶ سال و ۳٫۵ تا چهار درصد زنان در کشور سیگار می کشند. 

مسجدی اعلام کرد: در راستای آموزش به کودکان و نوجوانان اولین گردهمایی همیاران سلامت را با حضور بازیگران محبوب کودکان و نوجوانان در کنار بعضی از بازیگران سینما و تلویزیون در جهت آموزش زیان های استعمال دخانیات به نوجوانان ۱۰ تا ۱۷ سال، نهم مهر ماه در سالن ورشو برگزار خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: این همایش بمنظور گرد هم آوردن نوجوانانی است که از سن خردسالی جهت آموزش نسبت به مبارزه با استعمال سیگار و مواد دخانی و چگونگی «نه گفتن» به آن در بزرگسالی در مرکز فرآموز جمعیت در گذشته آمده و امروز با استفاده از آموزش های لازم تجربیات نوجوانی خود را با یکدیگر به اشتراک خواهند گذاشت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7